archirama.pl

Robert Konieczny projekty. Robert konieczny nagrodzony przez Design Alive Awards

Projekt Roberta Koniecznego Domu Autorodzinnego został doceniony przez jurorów Design Alive Awards. I nagrodę w kategorii Kreator otrzymał za - Za umiejętność syntezowania własnych doświadczeń oraz obserwacji życia współczesnego człowieka.

Dom autorodzinny 13

Dom autorodzinny. Dom w garażu? A może garaż w domu?

Fot: Karolina Wlazło-Malinowska

Ponadto w uzasadnieniu jury podkreśla, że nagrodę przyznało za ponadprzeciętną kreatywność oraz odwagę w stawianiu czoła projektom unikatowym i silnie skierowanym na użytkownika i jego potrzeby, często wymykające się głównym trendom oraz naukowej i demograficznej statystyce. Taki jest m.in. projekt Roberta Koniecznego Dom Autorodzinny.

Dom autorodzinny

Projekty Roberta Koniecznego od kilku lat konsekwentnie "uczą" Polaków nowych typologii domów, w ostatnich miesiącach stworzył projekt Domu Autorodzinnego, gdzie samochód staje się stałym łącznikiem między życiem domowym a światem zewnętrznym. - W tym środowisku jestem trochę kosmitą. Byłem zaskoczony, że architekt za swoją pracę otrzymuje nagrodę od osób związanych na co dzień z designem - podsumował laureat.

Design Alive Awards

Konkurs redakcja "Design Alive" zorganizowała po raz pierwszy. Do kapituły zaprosiła specjalistów z różnych dziedzin. Pracom jury przewodniczyła trendwatcherka Zuzanna Skalska, a obok niej Kapitułę tworzyli: Ewa Trzcionka, Agnieszka Szóstek, Piotr Voelkel, Oskar Zięta i Ake Rudolf.

Agnieszka Jacobson-Cielecka, Wojciech Szczurek i Robert Konieczny to laureaci pierwszej edycji Design Alive Awards. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Gaca i Zdzisław Sobierajski

Autor: mjc
Zdjęcia: Karolina Wlazło-Malinowska
Data publikacji: 4.12.2012 10:30

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!