archirama.pl

Rzeczpospolita: Nasz nowy portret własny

Prace wybitnych młodych polskich twórców i mistrzów w brukselskim Bozar. Wystawa, jak twierdzi David Crowley, jeden z kuratorów, ma szansę pokazać Polaków jako świadomych historii, ale też mających poczucie humoru

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Ekspozycja „Potęga fantazji", o której założeniach pisaliśmy we wtorkowej „Rz", została przygotowana z okazji rozpoczynającej się polskiej prezydencji.


Czwartkowe otwarcie, szeroko komentowane przez miejscowe media, poprzedzone było telewizyjną debatą na temat wizerunku naszego kraju. W belgijskiej TV zorganizowano spotkanie z udziałem m.in. aktora Andrzeja Seweryna i ministra finansów Jacka Rostowskiego.


– Prawda brzmi brutalnie: znajomość naszej historii i kultury jest w Belgii znikoma – zauważa Beata Podgórska, szefowa Instytutu Polskiego w Brukseli. O Polakach mówi się głównie jako o taniej sile roboczej i ludziach kochających wolność. Polskę postrzega się jako kraj umęczony, doświadczony przez historię, który musiał innym udowadniać, że istnieje.


Ta wystawa, jak twierdzi David Crowley, jeden z kuratorów, ma szansę to zmienić. Pokazać Polaków jako świadomych historii, ale też mających poczucie humoru, przyjaznych innym.

czytaj całośc >>>

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Jan Bończa-Szabłowski/Rzeczpospolita
Zdjęcia: Rzeczpospolita, materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2011 12:33

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!