archirama.pl

Co zobaczyć w Lipsku. Salon samochodowy BMW w Niemczech. NOWY PROJEKT ZAHA HADID Architects!

Co zobaczyć w Lipsku. Salon samochodowy musi być elegancki, zachęcać swoja nowoczesnością i designem. Ma być miejscem reprezentującym najnowsze technologie i osiągnięcia branży samochodowej. Te wszystkie cechy zebrali projektanci Zaha Hadid Architects i zaprojektowali nowoczesny salon pokazowy BMW! Zobacz projekt salonu samochodowego Zahy Hadid.

Wylany asfalt na dachu salonu okazowego sprawia, że jest on niemal połączony z parkingiem

Wylany asfalt na dachu salonu okazowego sprawia, że jest on niemal połączony z parkingiem

Fot: © Werner Huthmacher

Co zobaczyć w Lipsku. Salon pokazowy to ostatnie ogniwo budynków produkcyjnych BMW

Co zobaczyć w Lipsku. Showroom zaprojektowany przez Zaha Hadid Architects stanowi dopełnienie dla budynków fabryki samochodów marki BMW w Lipsku. Bryła budynku jest dynamiczna i oczywiście przeszklona. Nietypowy kształt to znak rozpoznawczy architektury Zahy Hadid. Salon budowany był w latach 2003 – 2006, a jego powierzchnia wynosi 4 tys. m2. Budynek przynależy do całego założenia fabrycznego BMW w Lipsku i stanowi jego ostatnie ogniwo. Obiekt zachwyci swoją architekturą każdego pasjonata tej marki samochodów.

>> Zobacz jak urządzić biuro w garażu!

Co zobaczyć w Lipsku. Poza funkcją wystawową, prezentująca najnowsze modele, które dopiero co wyjechały z fabryki BMW w obiekcie znajduje się także Akademia Treningu. Budynek składa się z dwóch części, które we wnętrzu określają funkcję budynku. Dach salonu to typowy asfalt. Jego połączenie z poziomem parkingu i drogi umożliwia prezentację samochodów na dachu obiektu. Poprzez całkowite przeszklenie hali pokazowej do wnętrza budynku zawsze wpada naturalne światło. Szkło dodatkowo powoduje optyczne powiększenie wnętrza. Betonowe ściany nadają budynkowi surowości, ale także powagi. Ciekawe rozwiązania kształtów salonu, które podkreślone są przez betonową konstrukcję zachęcają do tego aby zobaczyć co nas czeka w środku.

Co zobaczyć w Lipsku - skromność w projektowaniu i nowoczesna architektura receptą na sukces

Charakterystyczne wygięcia bryły showroomu nadają bryle cech stylu Zahy Hadid. Projektantami kolejnego, zdobywającego uznanie projektu biura byli Cornelius Schlotthauer, Patrik Schumacher oraz Jan Hübener. Zadbali oni o to by salon był skromny, ale zarazem elegancki i skupiał się na tym co najważniejsze – na prezentowanych samochodach. Przestronna i dobrze doświetlona hala wystawowa stwarzają idealne warunki do zakupu nowego samochodu.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: © Werner Huthmacher, Drawings © Zaha Hadid Architects, Render © Zaha Hadid Architects
Data publikacji: 14.06.2013 13:55

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!