archirama.pl

Słoneczna Rezydencja, nowa luksusowa inwestycja na Skarpie Warszawskiej

Słoneczna Rezydencja na warszawskim Mokotowie, to inwestycja składająca się z pięciu kameralnych budynków. Zwieńczeniem realizacji jest apartamentowiec zaprojektowany przez Grupa 5 Architekci.

sloneczna rezydencja/apartamenty-morskie-oko (1)

Słoneczna Rezydencja - tak bedzie wyglądał  budynek zaprojektowany przez Grupa 5 Architekci

Fot: materiały prasowe

Właśnie powstaje luksusowa inwestycja Słoneczna Rezydencja zlokalizowana na Starym Mokotowie bezpośrednio na Skarpie Warszawskiej. Architektura budynków idealnie wpisuje się w historyczne otoczenie. Lokalizacja Słonecznej Rezydencji jest idealna dla tych, którzy cenią sobie luksus mieszkania blisko centrum jednocześnie w cichym i pięknym zakątku miasta.

Okna kadrują widoki Skarpy Wiślanej

Słoneczna Rezydencja, to pięć kameralnych budynków – cztery nowe i jedna odrestaurowana kamienica. W każdym z nich będzie tylko kilka apartamentów. Jeden z czterech nowych budynków zaprojektowała pracownia Grupa 5 Architekci. Ideą, która kierowała architektami, było stworzenie domu jak najbardziej otwartego na otaczający krajobraz Skarpy Wiślanej. Stąd pomysł na rozmieszczone nieregularnie, różnej wielkości okna, które stały się najbardziej charakterystyczną cechą inwestycji. Wyzwaniem dla architektów było to, by zapewniły one maksymalne doświetlenie wnętrz, jednocześnie umożliwiając swobodną aranżację przestrzeni i zachowanie intymności wewnątrz. Będzie to budynek o architekturze nienarzucającej się formą, klasycznych proporcjach ale współczesny, nawiązujący do modernistycznej zabudowy tej części Mokotowa, wykończony szlachetnymi materiałami elewacyjnymi. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec przyszłego roku. Deweloperem jest MYONI Group.

Autor: Monika Czerwińska - Konarska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.10.2013 13:43

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!