archirama.pl

Soczi 2014. Hotele, w których zamieszkają zawodnicy Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi!

7 lutego 2014 roku rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2104 w Soczi. Część dyscyplin rozegrana zostanie w Krasnaya Polyana, gdzie przygotowano między innymi liczne trasy zjazdowe i biathlonowe. Tu także powstały nowe apartamenty dla sportowców. Jak wyglądają hotele, w których zamieszkają zawodnicy!

Soczi to główne miasto przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Drugą miejscowością, w której rozegrane zostaną przede wszystkim dyscypliny narciarskie, jest znany kurort Krasnaya Polyana

Soczi to główne miasto przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Drugą miejscowością, w której rozegrane zostaną przede wszystkim dyscypliny narciarskie, jest znany kurort Krasnaya Polyana

Fot: materiały prasowe www.sc-os.ru

Sportowcy, którzy wezmą udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi, przygotowują się do najważniejszej imprezy sportowej na świecie. Rosja, poza szkoleniem własnej kadry sportowców, musiała przeznaczyć biliony dolarów na nowe obiekty sportowe i hotele dla turystów oraz zawodników. Ciekawi jesteście, w jakich warunkach mieszkać będą sportowcy z całego świata? Zobaczcie zdjęcia!

W Soczi powstają nowe obiekty sportowe i hotelarskie warte fortunę

Soczi to główne miasto przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014. Drugą miejscowością, w której rozegrane zostaną przede wszystkim dyscypliny narciarskie, jest znany narciarski kurort Krasnaya Polyana, gdzie specjalnie na to międzynarodowe przygotowano odpowiednie trasy zjazdowe i treningowe, przygotowano skocznię narciarską, czy trasy dla biathlonistów. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, są najdroższymi, jakie kiedykolwiek organizowano. Na budowę obiektów sportowych, infrastruktury, czy zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy wydano już przeszło 51 bilionów dolarów! Dla porównania Igrzyska Olimpijskie w Pekinie kosztowały organizatorów „tylko” 40 bilionów dolarów. Te kwoty dają pewne wyobrażenie o tym, w jakich warunkach będą przebywać międzynarodowe grupy sportowców. Wioska olimpijska powstała praktycznie od zera. Znajduje się w Krasnaya Polyanie. Jest to miasteczko oddalone od znanego ośrodka narciarskiego Roza Khutor, tyko 1,1 km.

>> Przeczytaj też, jakie obiekty sportowe powstały w Soczi!

Na cały zespół hotelarski składa się 50 budynków, w których znajdzie się miejsce dla 2300 sportowców z całego świata. Swoją architekturą budynki nawiązują do typowych alpejskich obiektów - biała kolorystyka elewacji i wykończenie ich ciemnym drewnem. Z hoteli rozciąga się malowniczy widok na pobliskie góry.

Co po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi?

Ponieważ kompleks budynków jest nowoczesny i znajduje się w pobliżu znanego ośrodka narciarskiego, jego funkcja po Igrzyskach 2014 zostanie zachowana. Całość założenia zostanie podzielona na cztery hotele. W sumie będą one miały do zaoferowania 630 pokoi dla turystów. Także każdy będzie mógł na własnej skórze przekonać się, w jakich warunkach mieszkali najlepsi sportowcy na świecie.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: materiały prasowe www.sc-os.ru
Data publikacji: 13.01.2014 10:09

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!