archirama.pl

Stadion Miejski we Wrocławiu zamknięty. Co ze stadionem we Wrocławiu przed Euro?

Stadion miejski we Wrocławiu zamknięty. Czy wrocławski stadion został wadliwie zbudowany? Klub zaprzecza, UEFA zaniepokojona problemami stadionu we Wrocławiu.

Stadion Miejski Wrocław

Stadion Miejski we Wrocławiu

Fot: materiały prasowe

Stadion Miejski we Wrocławiu zamknięty – taka informacja zelektryzowała kibiców. Oficjalnie władze klubu Śląsk Wrocław (który użytkuje ten stadion), mówią o kłopotach z murawą. Tymczasem Gazeta.pl donosi na swojej stronie internetowej o poważnych kłopotach konstrukcyjnych stadionu we Wrocławiu. Narazie wiadomo tylko, że wrocławski stadion został zamknięty dla imprez sportowych.

 >>Luksus kibicowania na loży VIP Wisły Kraków

Choć klub nie chce tego przyznać, podobno powodem zamknięcia stadionu są wady konstrukcyjne wynikające z niesprawnego systemu elektrycznego. System powinien działać w pełni automatycznie, tymczasem działa tylko w trybie ręcznym. Awaria na stadionie poważnie zaniepokoiła UEFA, która ma dysponować tym obiektem od 11 maja.

Stadion we Wrocławiu należy do miasta. Obecnie gra na nim klub Śląsk Wrocław. Stadion jest zupełnie nowym obiektem i został przygotowany specjalnie z myślą o Euro 2012. Projekt areny jest dziełem znanej pracowni J.S.K. Architekci. To jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce, mogący pomieścić nawet 44 tys. widzów.

>>Zobacz też loże VIP na PGE Arena w Gdańsku

 

 

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.03.2012 19:29

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!