archirama.pl

Rekrutacja architektura. Rekrutacja na studia 2013. Jak zdać egzamin z rysunku na studia architektura? Czy dobry wynik z egzaminu z rysunku zagwarantuje nam dostanie się na studia?

Rekrutacja architektura. Studia architektura. Rysunek na egzaminie. Wszystkie uczelnie publiczne, na których prowadzone są studia architektura, przeprowadzają egzamin z rysunku dla kandydatów. Wokół egzaminu krąży wiele opowieści. Czy trzeba uczyć się rysunku? Czy wynik z egzaminu zaważy na naszym przyjęciu na studia?

Studia na architekturze

Studia na architekturze

Fot: Photos.com

Rekrutacja architektura. Studia architektura wymagają odpowiednich predyspozycji kandydatów na ten kierunek. Niestety sama zdana matura nie wystarczy aby zacząć naukę na kierunku architektura i urbanistyka. Przystąpienie do egzaminu z rysunku jest tu priorytetową sprawą. Jednak aby zdać dobrze egzamin z rysunku nie zawsze trzeba mieć nadzwyczajny talent rysunkowy

Studia architektura – czy trzeba dobrze rysować?

Rekrutacja architektura. Po części stwierdzenie, że kandydat na studia architektura musi dobrze rysować, jest pojęciem względnym. Egzamin sprawdza nie tylko nasze umiejętności rysunkowe. Ma także sprawdzić naszą wiedzę, kreatywność, a przy okazji wymaga od nas przeniesienia naszego pomysłu na papier. Nie zawsze wymaga to bardzo dobrych umiejętności rysunkowych. Jeżeli przekażemy nasz pomysł, w taki sposób aby komisja się nad nim zatrzymała i zastanowiła to wygraliśmy. Jednak nie można zaprzeczyć, że rysunek przydaje się nie tylko na studiach architektonicznych, ale także architektom i ułatwia późniejsza pracę.

Rekrutacja architektura. Warto także dodać, że większość uczelni przeprowadza egzamin z rysunku jedną techniką – ołówkiem. Jest to pewne ograniczenie, ale stawia kandydatów na studia architektura na równi – wszyscy rysują jedną techniką. Jednak niektóre uczelnie, takie jak Politechnika Warszawska, do pewnego czasu pozwalała na rysowanie egzaminu wybraną przez kandydata techniką. W tym roku będzie to technika czarno – biała lub barwna i będzie określona w treści zadania. Opanowanie kilku technik rysunkowych jest bardziej pracochłonne, jednak pozwala na dobranie odpowiedniej dla danej osoby. Nie każdy dobrze rysuje ołówkiem, jednak jest bardzo dobry w rysowaniu cienkopisem, czy malowaniu akwarelą. Jednak pamiętajmy – najważniejszy jest pomysł, dlatego nie musimy bardzo dobrze rysować, musimy umieć sprzedać to co wymyśliliśmy.

Rekrutacja architektura. Czy lekcje rysunku pomagają w zdaniu egzaminu na studia architektura?

Rekrutacja architektura. Na pewno lekcje rysunku ułatwią nam podejście do egzaminu. Będziemy czuli się bardziej pewni. Jednak trzeba po raz kolejny podkreślić – egzamin sprawdza naszą kreatywność i wiedzę, a później rysunek. Nawet najlepiej wyrysowana praca nie dostanie dużej ilości punktów jeżeli będzie bez pomysłu i niczym się nie wyróżni.

Jednak bezspornie można powiedzieć, że kurs rysunku przygotowuje do tego co może nas zaskoczyć na egzaminie. Przede wszystkim egzamin trwa określony czas na jednych uczelniach są to 4 godziny na innych 1,5 godziny. Rysowanie na kursie pod presja czasu pozwala nam oswoić się z tym ograniczeniem i wypracować system, który ułatwi nam zmieszczenie się w ustalonych granicach czasowych.

>> Przeczytaj, jakie sa warunki rekrutacji na studia architektura na rok 2013/2014!

Rekrutacja architektura. Na plus kursów rysunku można zaliczyć zdobywanie wiedzy w zakresie sztuki i architektury. Często spotykamy się z tematami wymagającymi od nas rozróżniania cech charakterystycznych stylu, czy osadzenia rysunku w pewnych ramach czasowych, których wymaga egzamin. Pamiętajmy jednak, że udział w kursie rysunku nie zapewni nam 100% dostania się na studia architektura. Ale im więcej tematów na takim kursie przerobimy tym większe jest prawdopodobieństwo dostania się na architekturę.

Rekrutacja architektura. Matura wystarczy aby dostać się na studia architektura?

Nie. Nawet jeżeli będziemy mieli maksymalne wyniki z egzaminu maturalnego musimy wesprzeć ten wynik egzaminem z rysunku. Jest to wymóg każdej uczelni. Ale dobry wynik z matury nie raz pomaga, bo wtedy możemy dostać nieco mniejsza liczbę punktów za sam egzamin, a nadrobimy to punktami z egzaminu maturalnego.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Photos.com
Data publikacji: 19.06.2013 11:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!