archirama.pl

SYNCHRONIZACJA. PROJEKTY DLA WARSZAWY PRZYSZŁOŚCI 2012

Dyskusja i wystawa w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie prezentują wybór 36 projektów stworzonych z myślą o mieszkańcach dzielnicy już 29 czerwca.

1976

PROJEKTY DLA WARSZAWY PRZYSZŁOŚCI 2012

Fot: materiały prasowe

Autorzy nadesłanych propozycji reprezentują 10 europejskich krajów. Na wystawie można się zapoznać z projektami, z których część już we wrześniu 2012 roku zostanie zrealizowana w przestrzeni miejskiej Ursusa: strategią gry miejskiej opartej o platformę GPS (projekt niemieckiego architekta Jurgena Lehmeiera oraz stowarzyszenia SKORO) i koncepcją duetu projektowego Cooperativa Studio, prezentującą dzisiejszą tożsamość dzielnicy z punktu widzenia jej mieszkańców, w nawiązaniu do historycznych plansz informujących o produktach Zakładów Mechanicznych w Ursusie.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również projekty wyróżnione oraz wybrane koncepcje, propozycje i projekty nadesłane w odpowiedzi na nasze ogłoszenie Culburb Ursus. Więcej: +TU Autorzy prezentowanych propozycji: Cooperativa Studio, Jürgen Lehmeier i Stowarzyszenie SKORO, Maryna Tomaszewska, Magdalena Prus, Wouter De Raeve oraz m.in. Monika Domanowska, Dariusz Błaszczyk, Magdalena Korzec i Katarzyna Bejda, Kwiatkibratki Urban Gardening Studio, Janek Rous, Federica Vazzana i Domenico Paparelli.

Swoje pojekty podczas dyskusji zaprezentują: Cooperativa Studio, czyli Agnieszka Sikorska-Kwasieborska i Michał Kwasieborski, którzy zajmują się zawodowo wzornictwem przemysłowym, grafiką użytkową i reklamą, projektują meble i wnętrza.

Jednocześnie realizują własne autorskie i studyjne projekty. Stowarzyszenie SKORO, które tworzą antropolożka i animatorka kultury Magdalena Czarnecka oraz Marta Gawinek-Dagargulia - germanistka i europeistka. Maryna Tomaszewska - artystka wizualna. Wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Założycielka oraz redaktor naczelna czasopisma artystycznego "TO! Periodyk Najgorszy". Projekt Culburb w Ursusie realizowany jest w ramach tegorocznej, piątej edycji festiwalu Synchronicity. Projekty dla Warszawy w przyszłości, której tematem jest promocja miast przez architekturę.

W skład tegorocznej odsłony wchodzą: wystawa dotycząca urbanistycznego kształtu nowoczesnej Warszawy, seria dyskusji, serwis internetowy oraz publikacja podsumowująca.

CULBURB URSUS: MIEJSKA AKUPUNKTURA projekty dla dzielnicy Ursus w Warszawie dyskusja: 29.06.2012, g. 19.00 wystawa: 29.06-31.09.2012 miejsce: Dzielnica Ursus w Warszawie, Ośrodek Kultury ASRUS, ul. Traktorzystów 14

Więcje na stronach www.synchronicity.pl www.culburb.eu

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 25.06.2012 13:10

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!