archirama.pl

Teoria współczesnej architektury. Konkurs

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza TEORIA 2016

Teoria. Architektura współczesna i kultura - jak to działa?

Nowa edycja programu Teoria. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza

Fot: APA Kuryłowicz & Associates

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza od kilku lat prowadzi dwa programy promujące współczesną architekturę. Nagrody przyznawane są dorocznie, na przemian w jednej z dwóch konkursowych kategorii, czyli teoria i praktyka. W 2016 roku przyszła kolej na nową edycję konkursu na tekst architektoniczny poświęcony współczesnej architekturze i obszarom, w których łączy się ona z socjologią, psychologią i innymi dziedzinami kultury.

Najlepsze prace publikowane są o w dwujęzycznej serii wydawniczej Architektura Kultury Kultura Architektury, w nakładzie ok. 100 egzemplarzy.  Autor otrzymuje ponadto nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł. Prace składać mogą autorzy w wieku do 40 lat, absolwenci kierunków architektonicznych. Regulamin konkursu dopuszcza zgłoszenia dwuosobowe, z udziałem współautora.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 lipca 2016, zaś ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 września 2016. Przygotowanie materiałów do publikacji powinno się zakończyć do lutego 2017.

Za wybór najlepszej pracy odpowiedzialne jest jury:
Ewa P. Porębska (przewodnicząca) – Architektura-Murator
Grzegorz Piątek – Centrum Architektury
Jacek Purchla – Międzynarodowe Centrum Kultury (Kraków)
Bogna Świątkowska – Bęc Zmiana
Marta Urbańska – Wydział Architektury Politechnika Krakowska

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu: http://www.fundacja-sk.pl/programy/teoria/

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: APA Kuryłowicz & Associates
Data publikacji: 7.04.2016 15:50

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!