archirama.pl

TOBACO HOTEL. W ŁÓDZI POWSTAJE HOTEL W BYŁEJ FABRYCE PAPIEROSÓW

Hotel Tobaco powstanie w zabytkowym budynku łódzkiej fabryki papierosów. Inwestor planuje w zabytkowych budynkach wybudowanie stylowych loftów.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze Gazeta Wyborcza Łódź Hotel Tobaco ma powstać w zabytkowej fabryce papierosów przy ulicy Kopernika w Łodzi. Odnowiona został już elewacja budynku. W we wnętrzach trwają prace adaptacyjne mające na celu przystosowanie budynku do potrzeb nowoczesnego, trzygwiazdkowego hotelu. Jak ustaliła gazeta architekci wnętrz przygotowali projekt, który stylistyką będzie nawiązywał do wnętrz lat 50. Projektanci chcą, aby wnętrza hotelu zachęcały barwnymi i żywymi kolorami dalekimi od dominujących ostatnio stonowanych barw.

HOTEL TOBACO W STYLU LAT 50

Fotele, kanapy i stoły będące wyposażeniem hotelowych pokoi również będą nawiązywały do wzornictwa z przełomu lat 50 i 60. Budynek fabryki pochodzi z końca XIX wieku. Utrzymany jest w charakterystycznej dla tamtego czasu industrialnej stylistyce. Mury z czerwonej cegły przypominają kadry z Ziemi Obiecanej. W hotelu Tobaco, którego inwestorem jest warszawska firma Arche, znajdzie się114 pokoi.

>>Hotele świata. Ranking Top 10 najlepszych hoteli na świecie

Więcej przeczytasz w Gazeta Wyborcza Łódź

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.09.2012 13:34

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!