archirama.pl

Tymczasowy budynek w służbie rozrywki - Folly for a Flyover w Londynie

W londyńskim Hackney Wick, w ponurej przestrzeni pod trasą szybkiego ruchu, powstał tymczasowy klub z kawiarnią i kinem plenerowym - Folly for a Flyover. W trakcie wakacji przyciąga on mieszkańców okolicznych dzielnic rozbudowanym programem rekreacyjno - rozrywkowym, w tym letnim kinem

Tymczasowy budynek w służbie rozrywki - Folly for a Flyover w Londynie

Folly for a Flyover, Hackney Wick, Londyn

Fot: www.follyforaflyover.co.uk

24 czerwca w przestrzeni pomiędzy pasmami autostrady A12 w Londynie pojawił się tymczasowy budynek. Przekształcił on ogromną ponurą kryptę, nad którą trasa szybkiego ruchu przecina się z Lea Navigation Canal, w Folly for a Flyover - miejsce to przez sześć tygodni będzie dostarczało okolicznym mieszkańcom takich rozrywek, jak kino plenerowe, performance czy muzyka na żywo.

Zbudowane ręcznie z materiałów z odzysku, albo pochodzących z datków, Folly przypomina powszechne w Hackney Wick budynki z czerwonej cegły. W ciągu dnia można wpaść tu na kawę, wziąć udział w warsztatach albo przepłynąć się łodzią w ramach poznawania okolicznych dróg wodnych. Nocą, organizatorzy oferują szeroki repertuar filmów, od klasyki animacji po kino eksperymentalne. Seansom towarzyszą występy na żywo, pokazy świateł oraz performance.

Folly zostało zbudowane na półtora miesiąca przez grupę wolontariuszy. Ma służyć letniej rozrywce, a pod koniec wakacji zostanie rozebrane i jego elementy rozpierzchną się po okolicy, służąc całkiem innym celom.

Więcej: www.follyforaflyover.co.uk

Źródło: www.follyforaflyover.co.uk
Autor: MI
Zdjęcia: www.follyforaflyover.co.uk
Data publikacji: 12.07.2011 17:48

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!