archirama.pl

Uczeń Miesa Van der Rohe projektuje wieżowiec Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie. Bryła jest już gotowa!

Bryła Cosmopolitan Twarda 2/4 - nowego wieżowca  w Warszawie została zaprojektowana przez Helmuta Jahna, międzynarodowej sławy architekta amerykańskiego, ucznia stararchitekta Ludwiga Miesa Van der Rohe. Budynek jest już skończony, a połowa mieszkań wykupiona

Wieżowec Cosmopolitan Twarda 2/4 - Warszawa  autor: Helmut Jahn

Wieżowec Cosmopolitan Twarda 2/4 - Warszawa

autor: Helmut Jahn

Bryła projektu Helmuta Jahna – ucznia stararchitekta Ludwiga Miesa van der Rohe

Helmut Jahn, autor bryły Cosmopolitan Twarda 2/4 - wieżowca w Warszawie, urodził się w 1940 roku w Norymberdze. Helmut Jahn jest autorem m.in. zabudowy na placu Poczdamskim w Berlinie i Messeturm, spektakularnego budynku Sony Center, o wartości 800 mln dolarów we Frankfurcie, a także One Liberty Place, jednego z najwyższych budynków w Filadelfii, oraz Suvarnabhumi Airport w Bangkoku. Jahn ukończył politechnikę w Monachium, po czym wyjechał do USA aby tam kontynuować studia w Illinois Institute of Technology w Chicago. W Chicago został do dziś. Znalazł tam pracę, stał się współwłaścicielem dużej pracowni, i najwazniejsze: poznał wielkiego Ludwiga Miesa van der Rohe. Wpływy stararchitekta modernizmu mocno zaznaczają się w twórczości Helmuta Jahna – zarówno w jego teoretycznych poglądach na temat architektury współczesnej, jak i w praktycznych rozwiązaniach projektowych charakteryzujących się prostotą i monumentalizmem, a także odniesieniem do słynnego mniej znaczy więcej. Upodobanie do dyscypliny, ale również różnorodności, pozwoliły Helmutowi Jahnowi tworzyć projekty najwyższej klasy. W 1991 roku architekt otrzymał nagrodę Ten Most Influential Living American Architects od American Institute of Architects.

Oficjalne otwarcie z udziałem architekta Helmuta Jahna, oraz przedstawicielami władz miasta odbędzie się 19 września 2014 r. Bryła wieżowieca Cosmopolitan Twarda 2/4 sięga 160 m wysokości, ma 44 piętra i 236 gotowych apartamentów o powierzchniach od 54 do 700 mkw. Mieszkania wyposażone są w dębowe podłogi, kuchnie z zabudową kuchenną marki Alno oraz sprzętem AGD marki Miele, wykończone łazienki z wysokiej jakości ceramiką i armaturą znanych światowych producentów (Duravit, Dornbracht, Kaldewei, Duscholux), wyposażone garderoby, pomieszczenia z pralką i suszarką, oświetlenie punktowe w podwieszanych sufitach, rolety, oraz inteligentny system zarządzania mieszkaniem HMS sterujący m.in. roletami, oświetleniem, ogrzewaniem i klimatyzacją za pomocą urządzeń mobilnych.

Prowadzimy ostatnie prace adaptacyjne pod kątem konkretnych klientów. Przekazywanie apartamentów ich właścicielom zaplanowaliśmy od 26 czerwca, co oznacza, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym miesiącu. Będą oni mogli korzystać ze wszystkich dostępnych udogodnień. Recepcja mieszkalna już działa, a piętro rekreacyjne z zapleczem fitness, saunami, jacuzzi, pomieszczeniami klubowymi oraz tarasem jest gotowe do użytku – mówi Michał Borowski, Prezes spółki Tacit Development Polska JS.

Data publikacji: 23.06.2014 13:47

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!