archirama.pl

W Chorzowie powstanie największy rollercoster w tej części Europy

Dla miłośników wesołych miasteczek i kolejek górskich, słowacka firma szykuje nie lada niespodziankę. W chorzowskim parku rozrywki powstanie rollercoster o wysokości 40 m. Spółka Tatry mounatin resorts do lata 2017 zainwestuje w to przedsięwzięcie 26 mln euro. Otwarcie kolejki zaplanowano na 1 lipca 2017 r.

Kolejka górska w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko zyska nową atrakcję na skalę europejską - nowa kolejka górska będzie miała prawie 1 km długości i 40 metrów wysokości

Fot: www.tmr.sk - informacja prasowa

Nie ulega wątpliwości, że w Polsce brakuje wesołych miasteczek z prawdziwego zdarzenia. Chorzów zyskuje szansę na miano najbardziej wesołego miasta w kraju. Słowacka firma planuje tę inwestycję od 2015 roku.

Wesołe miasteczko w Chorzowie z największą kolejką górską w Europie Środkowej i Wschodniej

W ramach rozbudowy parku rozrywki powstaną nowe bramy wejściowe, budynki z kasami, sklepami, wymieniana jest nawierzchnia deptaku, powstaje nowe biuro obsługi klienta, nowa restauracja oraz kawiarnia i kilka małych punktów gastronomicznych. Dotychczasowe atrakcje są łączone w strefy tematyczne, wykonano nowe nasadzenia zieleni. Jednak to wszystko to nic – ruszyła budowa innowacyjnej kolejki górskiej o nazwie Lech Coaster. Będzie to największy i najdłuższy rollercoaster w tej części Europy.

Elementy kolejki ma dostarczyć holenderska firma Vekoma. Wagoniki rollercoastera będą wyjeżdżać na wysokość 40 metrów, a cała trasa przejazdu wyniesie prawie 1 km. Podczas przejazdu kolejka osiągnie prędkość około 95 km/h, co sprawi, że będzie możnaporównać ją do rollercoasterów światowej klasy.

Lech Coaster – skąd wzięła się nazwa dla nowej kolejki górskiej?

Inwestorzy poszukując nazwy dla kolejki, sięgnęli do dalekiej historii Polski. Nazwa odwołuje się do legendy o Lechu, legendarnym założycielu Polski. Aby przenieść odwiedzających w klimat tamtych czasów, w otoczeniu rollercoastera powstanie wioska z zamkiem i atrakcyjnymi strefami tematycznymi. Zmodernizowany park będzie podzielony na 6 stref: Magical Village, Valley of Dreams, Magical Forest, Magical Mountains, Adventure Valley i Magical Lake.

W tym roku sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku zacznie się 29 kwietnia 2017 r. Otwarcie kolejki górskiej Lech Coaster zaplanowano na 1 lipca 2017 r.

Autor: www.tmr.sk - informacja prasowa
Zdjęcia: www.tmr.sk - informacja prasowa
Data publikacji: 11.01.2017 11:56

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!