Architektura
ARCHITEKTURA
Domki na drzewach w Nałęczowie do wynajęcia!

W DRZEWACH – osobliwe apartamenty w koronach drzew. Niezwykły hotel w nałęczowskim wąwozie projektu Piotra Jakubowskiego

 • Komentarze

W DRZEWACH – osobliwe apartamenty w koronach drzew. Niezwykły hotel w nałęczowskim wąwozie

Domki umieszczone są w koronach drzew, podparte palami wysokości 2,5-4,5m, w zależności od ukształtowania terenu.

Fot: Piotr Tuora
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (1)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (10)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (11)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (12)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (2)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (3)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (4)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (5)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (6)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (7)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (8)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow (9)
 • W DRZEWACH/DOMEK-W-DRZEWACH-naleczow

W DRZEWACH, to pierwszy w Polsce pensjonat umieszczony w koronach drzew. Apartamenty W DRZEWACH usytuowane kilka metrów nad ziemią przypomną dziecięce marzenia i zapewnią relaks. Aż chce się powiedzieć: cudze chwalicie, swego nie znacie... Projekt Piort Jakubowski.

Do tej pory spędzanie czasu w nietypowym miejscu łączyło się z dalekimi wyjazdami i egzotycznymi podróżami. Znamy domki na palach na Malediwach, ascetyczne pokoje w greckich Meteorach czy lodowe apartamenty w Skandynawii. Możliwy jest też nocleg na dachu samochodu terenowego na afrykańskiej sawannie. Teraz takie niekonwencjonalne miejsce możemy znaleźć w Polsce. W DRZEWACH to trzy (na razie) domki na drzewach w nałęczowskich wąwozach. Domki umieszczone są w koronach drzew, podparte palami wysokości 2,5-4,5m, w zależności od ukształtowania terenu. W każdym apartamencie pensjonatu W DRZEWACH ściana wychodząca na wąwóz jest praktycznie przeszklona. Każdy domek wyposażony jest także w duży taras. Wszystko to pozwala na pełną integrację z naturą i daje możliwość podglądania życia leśnego.

 Komfort W DRZEWACH

Wyposażenie domków W DRZEWACH jest skromne by nie odrywać uwagi gości od tego co najważniejsze, czyli widoków za oknami. Materiały wykończeniowe są jednak wysokiej jakości, w łazience spod prysznica wyjdziemy na podgrzewaną podłogę, a w aneksie kuchennym znajdziemy czajnik, ekspres do kawy, lodówkę. Miejsce do jedzenia usytuowane jest tak by przy porannej kawie można było obserwować życie na otaczających domek drzewach. W każdym apartamencie jest też półka z książkami. Nie znajdziemy tu jednak zdobyczy cywilizacji takich jak telewizja czy wifi, ale dzięki temu można naprawdę odciąć się od życia codziennego i nacieszyć się panującą tu ciszą lub śpiewem ptaków.

Autor: Monika Czerwińska - Konarska
Zdjęcia: Piotr Tuora
Data publikacji: 25.10.2013 14:07
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.