archirama.pl

W Krakowie Płaszowie powstanie port nad Wisłą?

Przystań jachtowa, hotel, marina mają szansę powstać w Krakowie Płaszowie nad Wisłą. Port miałby stać się atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków.

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Jak pisze „Gazeta Wyborcza Kraków” port rzeczny w Krakowie miałby zajmować cztery hektary terenu. Mówi się o zbudowaniu mariny wraz z hotelem w dzielnicy Płaszów w okolicach ulicy Nowohuckiej. Według wizualizacji, do których dotarła gazeta, na dwóch barkach miałby powstać parterowy hotel dla turystów odwiedzających Kraków.

>>Biurowiec ASCO w Krakowie. Elegancja i funkcjonalność

Wzdłuż wiślanego bulwaru rozciągałyby się ścieżki i tereny rekreacyjne z boiskami. Projekt portu przewiduje również budowę mariny z pomostami dla żaglówek i motorówek. Do tego plan przewiduje budowę bosmanatu i przystanku dla tramwaju wodnego. Miejscy urzędnicy szacują, że inwestycja będzie kosztować około 25 mln złotych. Miasto szuka prywatnego partnera do sfinalizowania inwestycji.

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.05.2012 14:28

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!