Architektura
ARCHITEKTURA
Wakacje 2013. Co zobaczyć nad morzem

Wakacje 2013. Co zobaczyć nad morzem. Przewodnik po nadmorskich kurortach według Archiramy!

 • Komentarze

Ruiny Zamku w Trzęsaczu można zobaczyć dojeżdżając tu na przykład kolejką wąskotorową

Ruiny Zamku w Trzęsaczu można zobaczyć dojeżdżając tu na przykład kolejką wąskotorową

Fot: Kapitel / Wikimedia Commons
 • Promenada Gwiazd w Mielnie powstała w 1996 roku i do dzisiaj cieszy się dużą popularnością
 • Molo w Międzyzdrojach ma 395 metrów i konstrukcję żelbetową
 • Ruiny Zamku w Trzęsaczu można zobaczyć dojeżdżając tu na przykład kolejką wąskotorową
 • Warto także odpocząć na plaży w Rewalu
 • Latarnia morska w Kołobrzegu została wybudowana w 1945 roku
 • Panorama Kołobrzegu z kawiarni Widokówka, znajdującej się w sanatorium Perła Bałyku
 • Latarnia morska w Ustce jest w całości wykonana z cegły
 • Widok z molo na ustecki port i latarnię morską
 • Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym
 • Neoromański kościół w Rowach
 • Hotel Neptun w Łebie znajduje się nad samym morzem
 • Łeba jako miasto nadmorskie posiada również niewielki port
 • Wakacje 2013 we Władysławowie. Z Domu Rybaka można podziwiać widok na władysławowski port

Wakacje nad morzem. Wakacje 2013 już w pełni. Trwa najcieplejszy miesiąc wakacji, dlatego warto wybrać się na wycieczkę wzdłuż polskiego wybrzeża. Zobacz, gdzie warto się zatrzymać i co warto zobaczyć w nadmorskich kurortach!

Wakacje nad morzem to jedne z najczęstszych wypadów wśród Polaków. Dlatego warto wiedzieć co zobaczyć na polskim wybrzeżu. Archirama wybrała kilka nadmorskich miejscowości, które warto zobaczyć podczas wakacji 2013!

Wakacje 2013 – co zobaczyć w Międzyzdrojach

Wakacje nad morzem w Międzyzdrojach. Międzyzdroje słyną z polskiej promenady gwiazd, gdzie możemy zobaczyć odciśnięte w płytach dłonie polskich artystów, sportowców, czy aktorów. Promenada Gwiazd powstała w 1996 roku. W Międzyzdrojach warto przejść się po mierzącym 395 metrów molo. Molo ma konstrukcje żelbetową, a od 2005 roku molo ma status przystani morskiej.

Wakacje nad morzem. Co zobaczyć w Rewalu podczas wakacji 2013

Wakacje nad morzem - Rewal. Najbardziej znanym miejscem w Rewalu jest kościół w Trzęsaczu, którego milimetry dzielą od krawędzi klifu, na którym się znajduje. Zamek uległ zniszczeniu przez proces wymywania klifu. Do ruin zamku możemy dotrzeć pieszo lub kolejną atrakcją turystyczną, jaką jest kolejka wąskotorowa. Dodatkowo nad plażą powstały tarasy widokowe ławeczkami, z których można podziwiać wschód i zachód słońca.

>> Co zobaczyć w Bydgoszczy? Jadąc nad morze warto zatrzymać się także w Bydgoszczy!

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć

Jedną z atrakcji turystycznych Kołobrzegu jest latarnia morska z 1945 roku, która widoczna jest z kołobrzeskiej plaży. Jednak należy pamiętać, że miasto Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych uzdrowisko w Polsce. Kołobrzeg znajduje się na liście miast Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najlepszym przykładem architektury gotyckiej w mieście jest bazylika mariacka oraz Baszta Lontowa.

Wakacje w Ustce. Co warto zobaczyć w nadmorskim kurorcie

Jak każde nadmorskie miasto, Ustka ma własną latarnię morską. Wybudowana została w 1892 roku z cegły. Wieża latarni, na planie ośmiokąta, ma wysokość 21,5 metra. W Ustce znajduje się również tak zwane Trzecie Steckie Molo. Molo to pozostałość po niezrealizowanej niemieckiej inwestycji z 1938 roku. Atrakcją Ustki jest również znikająca plaża, która co roku zostaje zalewana przez fale morskie, które podcinają znajdujący się tu klif, niszcząc tym samym uwielbiana przez turystów plażę.

Wakacje nad morzem. Co zobaczyć w Rowach

Jedną z największych atrakcji w nadmorskim mieście Rowy są ruchome wydmy, które przynależą do Słowińskiego Parku Narodowego. Jeżeli mamy dosyć leżenia na plaży warto wybrać się na wycieczkę po mieście. Jako jeden z zabytków warto zwiedzić neoromański kościół pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowo w Rowach są wydzielona dwa kąpieliska a sama miejscowość to uznany kurort nadmorski w Polsce.

Co zobaczyć w Łebie podczas wakacji 2013

Poza ruchomymi wydmami, które również możemy zobaczyć w Rowach, w Łebie warto zobaczyć najstarszy dom w mieście. Dom znajduje się przy ulicy Kościuszki 86. Z kolei Hotel Neptun to unikalna na polskim wybrzeżu budowla postawiona w 1905 r. przypominająca swym wyglądem średniowieczny zamek pełniła w przeszłości funkcję domu zdrowotnego. Oczywiście Łeba jako kurort nadmorski ma także do zaoferowania trzy przygotowane dla turystów kąpieliska

Władysławowo – co zobaczyć w nadmorskim kurorcie

Władysławowo to przede wszystkim piękna plaża. Jednak w tym małym miasteczku znajdzie się kilka interesujących miejsc, które warto zobaczyć kiedy pogoda nad morzem nas nie rozpieszcza. Jako pierwszą atrakcje proponujemy Muzeum Motyli, które powstało w 2000 roku. Poza zdobywaniem wiedzy można ja także sprawdzić, odpowiadając na pytania takie jak: co jedzą motyle, czy który motyl jest ćmą. Warto także zobaczyć Park Przyrodniczy PHARE. Do parku prowadzi 10 bram przypominających drzewa. Wewnątrz parku o powierzchni 24 ha umieszczono 14 stacji edukacyjnych.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: Pibwl / Wikimedia Commons, Topory / Wikimedia Commons, Klapi / Wikimedia Commons, Wydra666 / Wikimedia Commons, Krisstian / Wikimedia Commons, Mike p / Wikimedia Commons, Rlelusz / Wikimedia Commons, Dariusz.Biegacz / Wikimedia Commons, Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Wikimedia Commons, Kapitel / Wikimedia Commons
Data publikacji: 17.07.2013 11:17
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.