archirama.pl

Wakacje 2013. Co zobaczyć nad morzem. Przewodnik po nadmorskich kurortach według Archiramy!

Wakacje nad morzem. Wakacje 2013 już w pełni. Trwa najcieplejszy miesiąc wakacji, dlatego warto wybrać się na wycieczkę wzdłuż polskiego wybrzeża. Zobacz, gdzie warto się zatrzymać i co warto zobaczyć w nadmorskich kurortach!

Ruiny Zamku w Trzęsaczu można zobaczyć dojeżdżając tu na przykład kolejką wąskotorową

Ruiny Zamku w Trzęsaczu można zobaczyć dojeżdżając tu na przykład kolejką wąskotorową

Fot: Kapitel / Wikimedia Commons

Wakacje nad morzem to jedne z najczęstszych wypadów wśród Polaków. Dlatego warto wiedzieć co zobaczyć na polskim wybrzeżu. Archirama wybrała kilka nadmorskich miejscowości, które warto zobaczyć podczas wakacji 2013!

Wakacje 2013 – co zobaczyć w Międzyzdrojach

Wakacje nad morzem w Międzyzdrojach. Międzyzdroje słyną z polskiej promenady gwiazd, gdzie możemy zobaczyć odciśnięte w płytach dłonie polskich artystów, sportowców, czy aktorów. Promenada Gwiazd powstała w 1996 roku. W Międzyzdrojach warto przejść się po mierzącym 395 metrów molo. Molo ma konstrukcje żelbetową, a od 2005 roku molo ma status przystani morskiej.

Wakacje nad morzem. Co zobaczyć w Rewalu podczas wakacji 2013

Wakacje nad morzem - Rewal. Najbardziej znanym miejscem w Rewalu jest kościół w Trzęsaczu, którego milimetry dzielą od krawędzi klifu, na którym się znajduje. Zamek uległ zniszczeniu przez proces wymywania klifu. Do ruin zamku możemy dotrzeć pieszo lub kolejną atrakcją turystyczną, jaką jest kolejka wąskotorowa. Dodatkowo nad plażą powstały tarasy widokowe ławeczkami, z których można podziwiać wschód i zachód słońca.

>> Co zobaczyć w Bydgoszczy? Jadąc nad morze warto zatrzymać się także w Bydgoszczy!

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć

Jedną z atrakcji turystycznych Kołobrzegu jest latarnia morska z 1945 roku, która widoczna jest z kołobrzeskiej plaży. Jednak należy pamiętać, że miasto Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych uzdrowisko w Polsce. Kołobrzeg znajduje się na liście miast Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najlepszym przykładem architektury gotyckiej w mieście jest bazylika mariacka oraz Baszta Lontowa.

Wakacje w Ustce. Co warto zobaczyć w nadmorskim kurorcie

Jak każde nadmorskie miasto, Ustka ma własną latarnię morską. Wybudowana została w 1892 roku z cegły. Wieża latarni, na planie ośmiokąta, ma wysokość 21,5 metra. W Ustce znajduje się również tak zwane Trzecie Steckie Molo. Molo to pozostałość po niezrealizowanej niemieckiej inwestycji z 1938 roku. Atrakcją Ustki jest również znikająca plaża, która co roku zostaje zalewana przez fale morskie, które podcinają znajdujący się tu klif, niszcząc tym samym uwielbiana przez turystów plażę.

Wakacje nad morzem. Co zobaczyć w Rowach

Jedną z największych atrakcji w nadmorskim mieście Rowy są ruchome wydmy, które przynależą do Słowińskiego Parku Narodowego. Jeżeli mamy dosyć leżenia na plaży warto wybrać się na wycieczkę po mieście. Jako jeden z zabytków warto zwiedzić neoromański kościół pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowo w Rowach są wydzielona dwa kąpieliska a sama miejscowość to uznany kurort nadmorski w Polsce.

Co zobaczyć w Łebie podczas wakacji 2013

Poza ruchomymi wydmami, które również możemy zobaczyć w Rowach, w Łebie warto zobaczyć najstarszy dom w mieście. Dom znajduje się przy ulicy Kościuszki 86. Z kolei Hotel Neptun to unikalna na polskim wybrzeżu budowla postawiona w 1905 r. przypominająca swym wyglądem średniowieczny zamek pełniła w przeszłości funkcję domu zdrowotnego. Oczywiście Łeba jako kurort nadmorski ma także do zaoferowania trzy przygotowane dla turystów kąpieliska

Władysławowo – co zobaczyć w nadmorskim kurorcie

Władysławowo to przede wszystkim piękna plaża. Jednak w tym małym miasteczku znajdzie się kilka interesujących miejsc, które warto zobaczyć kiedy pogoda nad morzem nas nie rozpieszcza. Jako pierwszą atrakcje proponujemy Muzeum Motyli, które powstało w 2000 roku. Poza zdobywaniem wiedzy można ja także sprawdzić, odpowiadając na pytania takie jak: co jedzą motyle, czy który motyl jest ćmą. Warto także zobaczyć Park Przyrodniczy PHARE. Do parku prowadzi 10 bram przypominających drzewa. Wewnątrz parku o powierzchni 24 ha umieszczono 14 stacji edukacyjnych.

Zdjęcia: Pibwl / Wikimedia Commons, Topory / Wikimedia Commons, Klapi / Wikimedia Commons, Wydra666 / Wikimedia Commons, Krisstian / Wikimedia Commons, Mike p / Wikimedia Commons, Rlelusz / Wikimedia Commons, Dariusz.Biegacz / Wikimedia Commons, Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Wikimedia Commons, Kapitel / Wikimedia Commons
Data publikacji: 17.07.2013 11:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!