Architektura
ARCHITEKTURA
Wakacje 2013. Co zobaczyć w Atenach

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Atenach. Wakacje w Grecji to kolejna propozycja Archiramy na letni wyjazd!

 • Komentarze

Odeon w Atenach posiadał 32 rzędy widowni i szeroką na 35 metrów i wysoką na 3 kondygnacje

Odeon w Atenach posiadał 32 rzędy widowni i szeroką na 35 metrów i wysoką na 3 kondygnacje

Fot: Nikthestoned / Wikipedia
 • Wzgórze Akropol to obowiązkowy punkt wycieczki do Aten
 • Grecki Akropol to kolebka architektury
 • Stadion Olimpijski w Atenach jest rozpoznawalny dzieki zaprojektowanemu przez Calatravę nowoczesnemu zadaszeniu
 • Ateński Odeon jest największy i najwspanialszy na świecie
 • Odeon w Atenach posiadał 32 rzędy widowni i szeroką na 35 metrów i wysoką na 3 kondygnacje
 • Zappeion w Ateńskich Ogrodach Narodowych
 • Zappeion został zaprojektowany przez Theophila Hansena
 • Plaka to starożytna część Aten, która znajduje się u stóp Akropolu
 • W dzielnicy Plaka znajdują się tu kamienice z XVIII wieku, a uroku dodają wąskie, kręte uliczki, a także powstałe w czasach współczesnych restauracje i sklepy z pamiątkami
 • Budynek Greckiego Parlamentu
 • Parlament Grecki mieści się w byłym pałacu królewskim

Wakacje 2013 dalej trwają, dlatego ciągle możecie zaplanować wycieczkę. Tym razem Archirama proponuje wam wyjazd do słonecznej Grecji. Zobaczcie co warto zobaczyć w Atenach!

Wakacje 2013 w Grecji. Grecja to takie kurorty turystyczne jak wyspy Rodos i Kreta, ale także klasyka, jak starożytne Ateny. Jeżeli planujecie wakacje 2013 w Grecji to koniecznie wybierzcie się do Aten, gdzie zobaczycie, jak rodziła się cywilizacja. Archirama proponuje wam miejsca, które warto zobaczyć w Atenach.

Wakacje 2013 w Grecji – Akropol

Zwiedzanie Aten podczas wakacji 2013 warto zacząć od wizytówki miasta – Wzgórza Akropol. Na Akropolu znajduje się najważniejsze zbiorowisko najważniejszych budowli Aten. Na wzgórzu znajduje się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje. Akropol to wapienne wzgórze o wysokości 157 m. n. p. m, gdzie w czasach starożytnych znajdowała się grecka osada i zaczątki miasta.

Stadion Olimpijski w Atenach – warto zobaczyć

Wakacje 2013 w Atenach. Stadion funkcjonuje już od 6 września 1982 roku. Jednak w związku z odbywającymi się tam w roku 2004 Igrzyskami Olimpijskimi. W związku z tą międzynarodowa imprezą stadion został przebudowany w latach 2002 – 2004 i dzisiaj stanowi wspaniały przykład nowoczesnej architektury w starożytnym mieście. Zaprojektowany dach nad stadionem to wizytówka znanego architekta Santiago Calatravę.

>> Dowiedz się co warto zobaczyć nad polskim morzem podczas wakacji 2013!

Wakacje 2013 - Architektura współczesna w Atenach

Mamy też coś dla fanów architektury współczesnej, którzy wybiora się do Grecji na wakacje 2013. Ekskluzywny dom zaprojektowany przez 314 Architecture Studio ma aż 1000 m2. Dom zainspirowany żeglarstwem sprawia wrażenie unoszącego się nad wodą. Bioklimatyczna konstrukcja zapewnia odpowiednie schładzanie i ogrzewanie wnętrza. Niepowtarzalny jest również dynamiczny kształt domu. Swoja bryła i białym kolorem ma nawiązywać do nowoczesnego jachtu, którego fanem jest właściciel domu. Budynek stanowi odskocznie od starożytnych, zabytkowych elementów miasta.

Wakacje 2013 - Odeon Heroda Attyka

Powracamy to zwiedzania starożytnych ruin w Atenach. Tym razem zaprowadziliśmy was do największego i najwspanialszego odeonu na świecie. Odeon znajduje się na wzgórzu Akropolu. Odeon posiadał 32 rzędy widowni i szeroką na 35 metrów i wysoka na 3 kondygnacje. Aby uzyskać lepsze efekty akustyczne, w starożytności obiekt przykryto dachem z drewna cedrowego. Znakomita akustyka obiektu wykorzystywana jest i współcześnie. Corocznie odbywają się tutaj spektakle i koncerty w ramach Festiwalu Ateńskiego, przyciągającego artystów z całego świata.

Co zobaczyć w Grecji - Zappeion w Ateńskich Ogrodach Narodowych

Budynek został wzniesiony w latach 1874 – 1888 w ateńskich Ogrodach Narodowych. Architektem budynku był Theophil Hansen. W 1896 roku podczas Igrzysk Olimpijskich, budynek wykorzystano jako arenę do walk szermierczych, a w 1906 roku jako część wioski olimpijskiej. Obecnie urządzone jest w nim Centrum Wystawowo-Kongresowe.

Wakacje 2013 w Grecji – Plaka

Plaka to starożytna część Aten, która znajduje się u stóp Akropolu. Znajdują się tu kamienice z XVIII wieku, a uroku dodają wąskie, kręte uliczki, a także powstałe w czasach współczesnych restauracje i sklepy z pamiątkami. Znajduje się tu również kilka muzeów, między innymi: Muzeum Żydowskie Grecji, Muzeum Popularnych Instrumentów Muzycznych, czy Muzeum Pavlos i Alexandra Kanellopoulou. Dzielnice odwiedzają rocznie setki tysięcy turystów.

Parlament Grecji w Atenach – co warto zobaczyć w Grecji

Budynek greckiego Parlamentu to kolejny obiekt, który warto zobaczyć w Atenach. Parlament grecki mieści się w byłym pałacu królewskim, położonym przy placu Syntagma w Atenach.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Fantasy / Wikipedia, Bjs / Wikipedia, Alexignatiou / Wikipedia, Sébastien Bertrand z Paris / Wikipedia, Nikthestoned / Wikipedia, Konrad Zielinski / Wikipedia, Badseed / Wikipedia, David Dennis / Wikipedia, Stephanie Costa / Wikipedia, Andreas Trepte / Wikipedia, Gerard McGovern / Wikipedia
Data publikacji: 23.07.2013 09:56
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.