Architektura
ARCHITEKTURA
Wakacje 2013. Co zobaczyć w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Przewodnik po Marsylii według Archiramy!

 • Komentarze

Stary port w Marsylii to bardzo klimatyczne miejsce

Stary port w Marsylii to bardzo klimatyczne miejsce

Fot: Benblachere / Wikimedia Commons
 • Wakacje 2013. Bazylika Notre Dame w Notre Dame
 • W Marsylii musisz zobaczyć Bazylikę Notre Dame
 • Zamek d'If to zabytek o szczególnej wartości
 • W Marsylii koniecznie musicie zobaczyć Zamek d'If
 • Stary port w Marsylii to bardzo klimatyczne miejsce
 • Port w Marsylii to ikona tego miasta
 • La Vieille Charité w Marsylii to obecnie centrum kultury
 • wewnętrzny dziedziniec La Vieille Charité w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013 coraz bliżej dlatego postanowiliśmy zaprezentować wam kolejne europejskie miasto, które warto zobaczyć. Zobacz przewodnik po Marsylii według Archiramy!

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Marsylia to miasto, które swoje znaczenie zdobyło dzięki znajdującemu się tu portowi. Jeżeli planujecie wakacje 2013 w tym południowo francuskim mieście koniecznie przeczytajcie co Archirama poleca wam tu zobaczyć! Pamiętajcie, że marsylia to Europejska Stolica Kultury 2013!

Wakacje 2013 w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Podczas wakacji 2013 w Marsylii warto zwrócić uwagę na współczesną architekturę. Villa Méditerranée to jedna z realizacji powstała w związku z pełniącą przez miasto funkcją Europejskiej Stolicy Kultury. Od 3 maja zwiedzający mogą zwiedzać nowoczesną architekturę bryły. Budynek zaprojektowany został Stefano Boeri Architetti. Budynek pełni funkcję międzynarodowego Centrum Dialogu.

>> Wakacyjna wycieczka w opuszczone miejsca! Co zobaczyć

Co zobaczyć w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013 w Marsylii. Bazylika Notce Dame Bazylika Notce Dame w Marsylii uważana jest za najpiękniejszy obiekt sakralny w tym mieście. Pięknie zdobiona budowla znajduje się na 162 metrowym wzgórzu La grande. Jej najbardziej rozpoznawalną częścią jest 60 metrowa wieża, na której zwieńczeniu znajduje się jedenastometrową figurą Madonny z Dzieciątkiem. Figura widoczna jest podobno z każdego miejsca w mieście!

Co zobaczyć w Marsylii: Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. To kolejna realizacja powstała w związku w funkcją Europejskiej Stolicy Kultury. Architektura budynku jest bardzo intrygująca, a sam obiekt znajduje się na do tej pory nieużywanym nabrzeżu portowym. Inwestycja pochłonęła ponad 200 mln euro i 13 lat pracy. Muzeum znajduje się tylko 15 minut drogi od portu lotniczego. Przewiduje się, że obiekt odwiedzi rocznie przeszło 300 tysięcy osób.

Marsylia. Co warto zobaczyć w wakacje 2013

Co zobaczyć w Marsylii. Zamek d'If to kolejna zabytkowa atrakcja turystyczna w Marsylii. Obiekt przez pewien czas pełnił rolę twierdzy, innym razem więzienia stanu. Warto dodać, ze obiekt pełni bardzo ważną rolę w powieści „Hrabia Monte Christo”. Ruiny budowli, to dziś obowiązkowy punkt wycieczki podczas wizyty w Marsylii. Sam obiekt jest zabytkiem o szczególnej wartości.

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Stary port w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Miejscowa ludność traktuje to miejsce jako tutejszą przystań dla statków. Już starożytni Grecy stawiali tu zabudowania portowe. „Wejścia” do portu strzegą dwa forty: fort św. Mikołaja i fort św. Jana. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013-06-26 La Vieille Charité – kiedyś przyczółek, dzisiaj muzeum i centrum kultury w Marsylii. Obiekt znajduje się w dzielnicy Panier. Budynek zbudowano w latach 1671 i 1749 w stylu barokowym. Projekt budynku wyszedł spod pióra architekta Pierre Puget.

przeczytaj rowniez
 • Alpejski kryształ
  Alpejski kryształ

  Nowe schronisko Monte Rosa w szwajcarskich Alpach to nie byle gratka dla miłośników narciarstwa skiturowego, ale też architektury. Powstało na wysokości 2883 metrów, u podnóża szczytu Dufour. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard
  Mistrzowie fotografii architektury: Balthasar Burkhard

  Balthasar Burkhard słynie z czarnobiałych, wielkoformatowych serii fotograficznych. więcej

 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Ingo Mehling / Wikimedia Commons, Vincent / Wikimedia Commons, Jddmano / Wikimedia Commons, ChrisO / Wikimedia Commons, Jan Drewes (www.jandrewes.de) 2006 / Wikimedia Commons, Amorwuu / Wikimedia Commons, Benblachere / Wikimedia Commons
Data publikacji: 28.06.2013 10:01
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.