archirama.pl

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Przewodnik po Marsylii według Archiramy!

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013 coraz bliżej dlatego postanowiliśmy zaprezentować wam kolejne europejskie miasto, które warto zobaczyć. Zobacz przewodnik po Marsylii według Archiramy!

Stary port w Marsylii to bardzo klimatyczne miejsce

Stary port w Marsylii to bardzo klimatyczne miejsce

Fot: Benblachere / Wikimedia Commons

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Marsylia to miasto, które swoje znaczenie zdobyło dzięki znajdującemu się tu portowi. Jeżeli planujecie wakacje 2013 w tym południowo francuskim mieście koniecznie przeczytajcie co Archirama poleca wam tu zobaczyć! Pamiętajcie, że marsylia to Europejska Stolica Kultury 2013!

Wakacje 2013 w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Podczas wakacji 2013 w Marsylii warto zwrócić uwagę na współczesną architekturę. Villa Méditerranée to jedna z realizacji powstała w związku z pełniącą przez miasto funkcją Europejskiej Stolicy Kultury. Od 3 maja zwiedzający mogą zwiedzać nowoczesną architekturę bryły. Budynek zaprojektowany został Stefano Boeri Architetti. Budynek pełni funkcję międzynarodowego Centrum Dialogu.

>> Wakacyjna wycieczka w opuszczone miejsca! Co zobaczyć

Co zobaczyć w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013 w Marsylii. Bazylika Notce Dame Bazylika Notce Dame w Marsylii uważana jest za najpiękniejszy obiekt sakralny w tym mieście. Pięknie zdobiona budowla znajduje się na 162 metrowym wzgórzu La grande. Jej najbardziej rozpoznawalną częścią jest 60 metrowa wieża, na której zwieńczeniu znajduje się jedenastometrową figurą Madonny z Dzieciątkiem. Figura widoczna jest podobno z każdego miejsca w mieście!

Co zobaczyć w Marsylii: Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. To kolejna realizacja powstała w związku w funkcją Europejskiej Stolicy Kultury. Architektura budynku jest bardzo intrygująca, a sam obiekt znajduje się na do tej pory nieużywanym nabrzeżu portowym. Inwestycja pochłonęła ponad 200 mln euro i 13 lat pracy. Muzeum znajduje się tylko 15 minut drogi od portu lotniczego. Przewiduje się, że obiekt odwiedzi rocznie przeszło 300 tysięcy osób.

Marsylia. Co warto zobaczyć w wakacje 2013

Co zobaczyć w Marsylii. Zamek d'If to kolejna zabytkowa atrakcja turystyczna w Marsylii. Obiekt przez pewien czas pełnił rolę twierdzy, innym razem więzienia stanu. Warto dodać, ze obiekt pełni bardzo ważną rolę w powieści „Hrabia Monte Christo”. Ruiny budowli, to dziś obowiązkowy punkt wycieczki podczas wizyty w Marsylii. Sam obiekt jest zabytkiem o szczególnej wartości.

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Stary port w Marsylii

Marsylia. Co zobaczyć w Marsylii. Miejscowa ludność traktuje to miejsce jako tutejszą przystań dla statków. Już starożytni Grecy stawiali tu zabudowania portowe. „Wejścia” do portu strzegą dwa forty: fort św. Mikołaja i fort św. Jana. Co zobaczyć w Marsylii. Wakacje 2013-06-26 La Vieille Charité – kiedyś przyczółek, dzisiaj muzeum i centrum kultury w Marsylii. Obiekt znajduje się w dzielnicy Panier. Budynek zbudowano w latach 1671 i 1749 w stylu barokowym. Projekt budynku wyszedł spod pióra architekta Pierre Puget.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Ingo Mehling / Wikimedia Commons, Vincent / Wikimedia Commons, Jddmano / Wikimedia Commons, ChrisO / Wikimedia Commons, Jan Drewes (www.jandrewes.de) 2006 / Wikimedia Commons, Amorwuu / Wikimedia Commons, Benblachere / Wikimedia Commons
Data publikacji: 28.06.2013 10:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!