archirama.pl

Warszawska architektura domów jednorodzinnych według projektu Grupa Plus Architekci

Pracownia architektoniczna Grupa Plus Architekci projektuje kolejne apartamenty - osiedle willi na terenie Warszawy. Pięć domów jednorodzinnych powstanie w drugim kwartale 2015 r. w Kępie Zawadowskiej na Wilanowie

Wizualizacja jednego z domów na nowym osiedlu zlokalizowanym w okolicach Kępy Zawadowskiej w Warszawie

Wizualizacja jednego z domów na nowym osiedlu zlokalizowanym w okolicach Kępy Zawadowskiej w Warszawie

Klasyczna forma bryły domu jednorodzinnego w nowoczesnej odsłonie

Powstałe w pracowni architektonicznej Grupa Plus Architekci apartamenty wpisują się w cichą okolicę Kępy Zawadowskiej. Są to dwupoziomowe, mocno przeszklone domy, położone na działkach o powierzchni 1200 mkw. Nowy projekt warszawskiej architektury mieszkaniowej wyrożnia się poprzez połączenie klasycznej bryły ze współczesną oszczędnością formy. Domy posiadają ukryte w elewacji orynnowanie dzięki czemu elewacje stają się bardziej czytelne i utrzymane w duchu minimalizmu. Klasyczny dach dwuspadowy pokryty jest ciemną, ocynkową blachą. Elewacje górnej kondygnacji pokryte są białym tynkiem, natomiast dolnej – szarą cegłą klinkierową. Budynki są niepodpiwniczone, ale posiadają garaż zespolony z bryłą domu. Moduły domów mają 254 mkw. powierzchni użytkowej (346 mkw pow. całkowitej)

Deweloper chciał zerwać ze schematem nudnego osiedla jednorodzinnego. Postawił przed nami zadanie: budynki miały łączyć tradycyjny kształt z wyraźnie nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i estetycznymi. Jestem przekonany, że tym oczekiwaniom udało nam się sprostać – mówi Tomasz Wuczyński, założyciel pracowni Grupa Plus Architekci.

Domy oferują przyjemny taras z drewnianym podestem. Również elewacja z wejściem i wjazdem do garażu zaakcentowana jest drewnem. Stolarka okienna także zaprojektowana jest z użyciem tej samej barwy drewna. Podjazd pod dom utwardzony jest dużymi, kamiennymi płytami. Takie same płyty “porozrzucane” są od strony ogrodu. Inwestor, firma Invest-Art z Warszawy, oferuje budynki w stanie deweloperskim w cenie ok. 1,1 mln zł

Milena Glinojecka

Data publikacji: 26.08.2014 13:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!