archirama.pl

Warszawska pracownia KM Rubaszkiewicz projektuje luksusowy Hotel w Szklarskiej Porębie

Pracownia KM Rubaszkiewicz wygrała konkurs architektoniczny na luksusowy condo hotel, jeden  z czterech budynków kompleksu wypoczynkowego Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba. Inwestorem jest spółka Univitae. Przewidywany budżet inwestycji to 50 mln złotych

Sun & Snow Resorts Hotel - dwa budynki

Sun & Snow Resorts Hotel - dwa budynki

Autorzy projektu to pracownia KM Rubaszkiewicz specjalizująca się w projektowaniu hoteli, centrów konferencyjnych oraz ośrodków SPA. Architekci z KM Rubaszkiewicz są twórcami między innymi projektu hotelu Narvil w Serocku oraz projektu rozbudowy CK Warszawianka w Jachrance.

Bryła hotelu Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba rozciąga się horyzontalnie wzdłuż linii drzew. Obecność przyrodniczego otoczenia podkreślają liczne przeszklenia w połączeniu z drewnianymi, pionowymi podziałami elewacji. Zaokrąglone naroża budynku nadają miękkości bryle, która doskonale koresponduje z naturalnym krajobrazem. Całość stanowi idealne uzupełnienie widoku na pasmo Karkonoszy.


Nieruchomość realizowana będzie jako condo hotel, czyli zbiór jednostek mieszkalnych i hotelowych, a więc niektóre z pokoi hotelowych będą przeznaczone na sprzedaż. Budynek wyposażony będzie w około 150 – 200 pokoi hotelowych. Skorzystać będzie można zarówno z luksusowych, jak i ze standardowych pokoi, a także z sal konferencyjnych, basenu, restauracji i sal zabaw dla dzieci. Hotel w Szklarskiej Porębie będzie drugim pięciogwiazdkowym obiektem w tym regionie. W całej Polsce jest ich około 50. Łącznie kompleks będzie mógł pomieścić do tysiąca osób. Budowa zaplanowana jest na rok 2014 i ma potrwać dwa lata. Powierzchnia całkowita  obiektu wynosi 14 000 mkw.

Szukaliśmy projektu z wizją, który wykorzysta atrakcyjne położenie zalesionej działki z widokiem na Szrenicę, najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby, czegoś nowoczesnego, designerskiego i lekkiego, co przyciągnie uwagę i turystów, i inwestorów, i świata biznesu. Chcieliśmy zapewnić gościom Sun & Snow Resorts nie tylko piękny widok z okien, świetnie wyposażone i dobrze rozplanowane pokoje, ale również możliwość obcowania z naprawdę dobrym designem. Bryła hotelu będzie miała niebanalny kształt odróżniający inwestycję od innych miejsc wypoczynkowych Szklarskiej Poręby. Naszym celem było wpisanie budynku w kontekst górskiego kurortu, lecz bez odwoływania się do form historyzujących lub ‘‘góralszczyzny’’, a jedynie poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów w nowoczesny sposób  - komentuje Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow. Inwestor zaproponował konkurs i wybrał projekt najbliższy swojemu wyobrażeniu.

Nowoczesna forma budynku hotelowego musiała spełniać wymagania miejscowego planu zagospodarowania terenu - elementy architektury przysłupowej, uzgodnienia z konserwatorem zabytków, ograniczona powierzchnia zabudowy, wysokość do 15m. Hotel będzie stanowił dopełnienie wcześniejszego etapu inwestycji
(3 apartamentowce) i projektowane zagospodarowanie terenu zespoli te dwie części w jedną całość – tłumaczy Konrad Rubaszkiewicz z pracowni KM Rubaszkiewicz.  

Milena Glinojecka


Data publikacji: 14.03.2014 11:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!