archirama.pl

Warszawska strefa kibica. Może się podobać?

Warszawska strefa kibica z jej małą architekturą, stanie w cieniu wielkiego Pałacu Kultury. Gazeta Wyborcza Warszawa zastanawia się, co cieszy, a co jest brzydkie w stołecznej strefie kibica przygotowywanej z myślą o Euro 2012.

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Poznańska Strefa Kibica na EURO 2012

Fot: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012

Gazeta pisze, że warszawska strefa kibica na Euro 2012 jest wielka, delikatna i ażurowa, bo poskręcana z metalowych rurek.

A pawilony sponsorów przypominają domki dla lalek, takie są malutkie przy Pałacu Kultury. Warszawska strefa zajmie 12 hektarów. Dla porównania średnia powierzchnia gospodarstwa na Mazowszu to 8,5 ha. Całość ogrodzą metalowe płoty "ciężkie i lekkie", o długości blisko 6 km i wysokości 2,5 m. Strefa kibica ma pomieścić nawet 100 tys. osób. Jak pisze gazeta strefa to będzie prawdziwy festiwal marek i sponsorów. Będą różne punkty zabaw i gier.

>>Strefy Kibica na Euro 2012: polskie miasta zmieniają się na Euro 2012 

Strefa kibica stanie się na okres Euro największym ogródkiem piwnym w Polsce. Strefa gastronomiczna, restauracje i bary piwne zajmą w sumie 7 tys. m kw. Miejsce dawnych hal kupieckich zajmie ogromny McDonald’s. Co więc zachwyca, a co szpeci? Z raportu gazety na temat przygotowań w warszawskiej strefie kibica można wywnioskować, że mało znajdziemy tu finezyjnej małej architektury i designu. Strefa ma być przede wszystkim funkcjonalna. Zapewnić kibicom maksimum rozrywki i zaspokoić ich wszystkie potrzeby podczas meczów Euro 2012.

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: Materiały prasowe Spółki EURO Poznań 2012
Data publikacji: 24.05.2012 16:40

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!