Architektura
ARCHITEKTURA
Trwają zapisy na warsztaty urbanistyczne

Warsztaty polsko-szwajcarskie w Warszawie

 • Komentarze

Architektura – wydarzenie! Weź udział w polsko-szwajcarskich warsztatach urbanistycznych w Warszawie
Fot: materiały prasowe

Ambasada Szwajcarii oraz warszawski SARP to organizatorzy pierwszych polsko-szwajcarskich warsztatów urbanistycznych dla wielbicieli architektury. Dowiedz się więcej i weź udział w warsztatach. Zapisy trwają!

Od 11 do 14 kwietnia 2013 roku w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie odbędą się pierwsze polsko-szwajcarskie warsztaty urbanistyczne. Każdy kto interesuje się architekturą i urbanistyką może wziąć udział w warsztatach. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Cel warsztatów: wymiana doświadczeń związanych z architekturą i urbanistyką

Głównym celem warsztatów jest wymiana doświadczeń związanych z architekturą i urbanistyką między osobami z Polski i Szwajcarii. Prelegenci z obu państw będą mówili o roli architektury i urbanistyki w tych krajach. Program obejmuje zagadnienia związane z architekturą obu państw.

Co zaplanowano podczas UrbanLab

Warsztaty zostały rozłożone na cztery dni - każdego odbędzie się jeden z zaplanowanych paneli. W czwartek 11 kwietnia br. podczas uroczystego rozpoczęcia o godzinie 18.00 ambasador Szwajcarii w Polsce wygłosi mowę powitalną. Kwadrans później zaplanowany jest pierwszy panel o architekturze miejskiej pt.: "Przestrzeń Publiczna". Następnego dnia odbędzie się wykład na temat konkursów architektonicznych i narzędzi do rozwiązywania problemów urbanistycznych. Sobotnie warsztaty będą obejmowały zagadnienia budownictwa mieszkaniowego w Polsce i Szwajcarii. Ostatniego dnia będzie okazja do wysłuchania wykładu na temat efektywności energetycznej.

Dodatkowe informacje o warsztatach

Rejestracja i informacje na temat prelegentów oraz opis wykładów można znaleźć na stronie wydarzenia owsarp.home.pl/www/urbanlab. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Dla osób, które w zgłoszeniu zaznaczą odpowiednią rubrykę zostaną przygotowane specjalne słuchawki z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

przeczytaj rowniez
 • Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter
  Mistrzowie fotografii architektury: Vera Lutter

  Vera Lutter jest znana ze swych monumentalnych, czarnobiałych fotografii przestrzeni miejskich. Jej zdjęcia to negatywy, powstające w przekształconych w camera obscura pomieszczeniach. Odrealnione obrazy miast, tworzone przez artystkę, są rozpoznawalne na całym świecie więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2000

  Celem konkursu jest promocja najlepszej architektury miejskiej, zrealizowanej w okresie Trzeciej Rzeczypospolitej oraz pobudzenie wrażliwości społecznej na kształt naszego otoczenia. więcej

 • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
  Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

  Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002

  Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej

Autor: Magdalena Manturo
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 15.03.2013 16:05
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.