archirama.pl

Weź udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym i wygraj 90 tys. złotych!

Niezwykły design obiektów – oto, co można uzyskać podczas pracy z programem Lumion.  Konkurs architektoniczny ogłoszony na stronie producenta tego oprogramowania daje młodym amatorom w wieku 6-20 lat szansę na stworzenie własnych projektów architektonicznych i pochwalenie się nimi szerszej publiczności. Nie zwlekaj, weź udział w konkursie architektonicznym Lumion! Organizatorzy czekają na Twoją pracę do 21 września 2014 roku

Możesz wygrać konkurs architektoniczny jeśli tylko wykonasz projekt z programem Lumion

Możesz wygrać konkurs architektoniczny jeśli tylko wykonasz projekt z programem Lumion

Fot: http://lumion3d.pl/

O konkursie architektonicznym Lumion

Organizatorzy konkursu postawili przed uczestnikami, wydawałoby się, banalnie proste zadanie. Przy pomocy konkursowego oprogramowania Lumion (które można pobrać za darmo ze strony organizatorów) uczestnicy mają stworzyć film, który będzie trwał od 30 sekund do 5 minut. Film ma być wizualizacją projektu architektonicznego. Specjalne jury oceni takie detale każdego projektu jak ruch kamery, piękno wizualizacji, poziom artystyczny całego wykonania. Autorami filmu mogą być dzieci i młodzież do 20 roku życia. W konkursie zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną, czyli 30 tysięcy dolarów, które może przeznaczyć na przyszłe studia architektoniczne. Ponadto w każdej z trzech kategorii wiekowych można zgarnąć superszybki komputer do gier, tablet i wysokiej klasy smartfon oraz konsolę Xbox 360 lub Playstation 4. Aby wysłać swój film wystarczy zarejestrować się na stronie organizatorów przed 21 września 2014 roku. Szykuje się zacięta, międzynarodowa rywalizacja!

Program Lumion: od tej pory wzornictwo to nie problem

Dzięki oprogramowaniu Lumion można tworzyć architektoniczne wizualizacje, projekty, filmy i prezentacje. Jest to oprogramowanie, z którego korzystają zarówno doświadczeni architekci, jak i amatorzy, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w architektonicznej branży. Obsługa programu jest bardzo prosta. Zawiera on wielką bibliotekę modeli, co sprawia, że do naszych wizualizacji możemy dodawać pojazdy, roślinność, zwierzęta i ludzi w ruchu. W programie jest także opcja importowania własnych modeli. Dostępne jest zarówno tworzenie architektury wnętrz, jak i kształtowanie otoczenia na zewnątrz budynków. Na polskim rynku dostępna jest zarówno darmowa wersja oprogramowania Lumion, którą można pobrać ze strony producenta, jak i dwie wersje płatne programu: Lumion 4 oraz Lumion 4 Pro. Różnią się one między sobą wielkością bibliotek z dostępnymi modelami oraz wykorzystywanymi przez program dodatkowymi opcjami (w programie Lumion 4 Pro można na przykład dodawać muzykę do przygotowywanych prezentacji i filmów).
Płatna wersja programu Lumion 4 kosztuje w Polsce około 7,5 tys. złotych, natomiast Lumion 4 Pro to wydatek rzędu 15 tysięcy złotych. Jest to więc propozycja bardziej dla firm, niż indywidualnych użytkowników, którzy zwykle korzystają z darmowej wersji oprogramowania.

Dodatkowe informacje:

Więcej informacji o oprogramowaniu Lumion oraz konkursie architektonicznym znajdziesz tutaj.

 

Agnieszka Ochenkowska

Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: http://lumion3d.pl/
Data publikacji: 29.08.2014 12:08

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!