- ROZMOWY O ARCHITEKTURZE: Wystawa architektoniczna „Tygrysy” w Muzeum ...
- TOP 10 ARCHIRAMY: Mies van der Rohe Award ...
- DESIGN: Pomnik z betonu architektonicznego - ...
- ARCHITEKTURA: Architektura Warszawy: konkurs architektoniczny na ...
- ARCHITEKTURA: Życie w architekturze. Konkurs architektoniczny ...
Organizacja Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH) ogłosiła rozpoczęcie czwartej edycji konkursu architektonicznego Student Tall Building Design Competition. Organizatorzy konkursu chcą rzucić nowe światło na pozycję i rolę wysokich budynków we współczesnej architekturze i ich znaczenie dla społeczeństwa.
Choć w Europie problemem staje się starzenie społeczeństw i kryzys demograficzny, światowa populacja wciąż rośnie, przy czym po raz pierwszy w historii większa część ludzkości mieszka w miastach. Gęsta, intensywna zabudowa może być odpowiedzią na wyzwania świata wielkich metropolii. Wieżowce nie są jednak panaceum na problemy architektury.
Konkurs architektoniczny
CTBUH 2015 International Student Tall Building Design Competition to konkurs koncepcyjny. Uczestnicy mogą lokować zgłaszane projekty w dowolnym miejscu na świecie. Projekt musi być jednak ściśle powiązany z lokalnym kontekstem. Celem jest zaprojektowanie efektu synergii, wzajemnego korzystnego wpływu pomiędzy wieżowcem a jego otoczeniem. Studenci powinni zwrócić uwagę na to, jak program budynku wpływa na otoczenie w mikro- i makroskali.
Program budynku jest dowolny, zgodnie z regulaminem wysokie budynki powinny być jednak funkcjonalne, tj. co najmniej 50% powierzchni powinno mieć charakter użytkowy.
Termin rejestracji upływa 3 sierpnia 2015, zaś nadsyłania prac konkursowych 10 sierpnia 2015.
Nagrody w konkursie architektonicznym
I nagroda o wartości 6000$ (3000$ gotówką oraz pokrycie kosztów dojazdu i pobytu na nowojorskiej konferencji wieńczącej wydarzenie)
II nagroda o wartości 5000$
III nagroda o wartości 4000$
III, IV i V nagroda, każda o wartości 3000$ (pokrycie kosztów dojazdu i pobytu na nowojorskiej konferencji wieńczącej wydarzenie)
Więcej informacji: www.ctbuh.org/competition

-
Z okazji Nocy Muzeów Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przygotowało wyjątkową wystawę architektoniczną. Ekspozycja prezentuje twórczość zespołu trzech znanych architektów warszawskich. Grupę nazywano w środowisku zawodowym „Tygrysami” – stąd nazwa wystawy. Otwarcie prezentacji prac odbyło się 10 grudnia 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Skopje więcej
-
O jedną z najważniejszych nagród we współczesnej architekturze rywalizować będzie 18 polskich realizacji, wśród nich m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich, Filharmonia Szczecińska oraz Małopolski Ogród Sztuki więcej
-
Pomnik przy Centrum Weterana w Warszawie zamiast z tradycyjnego kamienia, wykonano z betonu architektonicznego. Z betonu odlano elementy reliefowej ściany więcej
-
Zakłady Tłuszczowe na Targówku Fabrycznym w Warszawie zostaną zastąpione nową zabudową. Na miejscu przemysłowych brył powstaną budynki mieszkalne i usługowe. O formie zagospodarowania zadecyduje konkurs architektoniczno – urbanistyczny więcej

- ROZMOWY O ARCHITEKTURZE: Wystawa architektoniczna „Tygrysy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Skopje
- TOP 10 ARCHIRAMY: Mies van der Rohe Award 2015 – 18 brył z Polski nominowanych w konkursie architektonicznym
- DESIGN: Pomnik z betonu architektonicznego - Centrum Weterana
- ARCHITEKTURA: Architektura Warszawy: konkurs architektoniczny na zagospodarowanie dawnych Zakładów Tłuszczowych
- ARCHITEKTURA: Życie w architekturze. Konkurs architektoniczny miesięcznika „Architektura-murator”