archirama.pl

Wieżowce nad Bałtykiem

Wieżowce czy niska zabudowa? Jeszcze niewiadomo jaka architektura wypełni działkę o powierzchni 10,4 ha. Obecnie właściciel ziemi w centrum Gdyni, Polski Holding Nieruchomości, szuka partnerów do projektu. Jak zaznacza zaproponowane wizualizacje Portu Rybackiego to wstępna wizja - dlatego też nie ujawnia nazwisk architektów. Zobaczcie co inwestor szykuje na nabrzeżu. Wizualizacje projektu

Wieżowce nad Bałtykiem
Fot: Materiały prasowe PHN

Wizualizacje Portu Rybackiego przedstawiają zarówno wieżowce jak i niską zabudowę. Jest to jednak wstępna koncepcja architektoniczna zagospodarowania działki o powierzchni 10,4 ha leżącej na nabrzeżu Mola Rybackiego przy ul. Hryniewickiego 10 w Gdyni. Obecnie właściciel, Polski Holding Nieruchomości, szuka partnerów do realizacji projektu, planowanego w sąsiedztwie apartamentowca Sea Towers oraz centrum handlowego Gemini.

Port Rybacki to inwestycja, która zakłada powstanie kompleksu budynków mieszkalnych o wysokim standardzie uzupełnionych o obiekty biurowe i handlowo-usługowe. Ze względu na swoje położenie w centrum miasta, nad brzegiem morza inwestycja wydaje się być bardzo atrakcyjna. Ciekawe czy realizacja tego projektu bardzo będzie odbiegać od wstępnych wizualizacji?

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Materiały prasowe PHN
Data publikacji: 27.12.2012 17:08

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!