archirama.pl

WIEŻOWCE W WARSZAWIE. Zobacz zdjęcia wieżowców, które powstaną w Warszawie!

Złota 44, Cosmopolitan, Spire Tower i wiele innych. To obecnie najwyżsi gracze wśród nowych wieżowców. Nad nimi wszystkimi góruje Pałac Kultury i Nauki. Jednak na tym nie koniec budowy warszawskich wieżowców. W najbliższych latach planuje się kolejne. Zobacz kolejne WIEŻOWCE, które postaną w WARSZAWIE!

Oto panorama Warszawy na chwile obecną. Wieżowców ciągle przybywa

Oto panorama Warszawy na chwile obecną. Wieżowców ciągle przybywa

Fot: Materiały prasowe BBI Development

Miejsce pod budowę, w centrum Warszawy powoli się kończy. To co pozostało zostanie wykorzystane pod budowę kolejnych drapaczy chmur. Coraz częściej wyburza się przestarzałe i zaniedbane inwestycje aby w ich miejscu wybudować nowoczesne wieżowce. Prezentujemy niektóre z planowanych wieżowców, mających powstać w centrum Warszawy.

>> Oto najwyższy biurowiec w Polsce!

Nowy wieżowiec przy rondzie ONZ

UBS Tower to projekt, który powstał w duńskiej pracowni schmidt/hammer/lassen architects. Na projekt wieżowca został ogłoszony konkurs – duńscy architekci pokonali między innymi sławy amerykańskiej, japońskiej, czy niemieckiej architektury. Nowy drapacz chmur ma zastąpić zaledwie 83 metrowy wieżowiec ILMET zlokalizowany bezpośrednio przy rondzie ONZ. Projektowany wieżowiec prześcignie wysokością istniejący drapacz chmur RONDO 1. Nowy warszawski wieżowiec ma o przeszło 100 metrów przewyższyć dawny budynek ILMETU i osiągnąć docelową wysokość 188 m! Z informacji zamieszczonych na stronie biura wynika, że rozpoczęcie budowy przypada już na ten rok, a zakończyć ma się w roku 2016. Wieżowiec to około 60 tys. m2 powierzchni uzytkowej. Jego architektura ma być odzwierciedleniem elegancji i nowoczesności. Oczywiście wszystko będzie opierać się na żelbetowej konstrukcji, która w większości zostanie obłożona szkłem. Kolejny szklany wieżowiec w Warszawie!

Wieżowiec BBI Tower w samym centrum Warszawy

Kolejny planowany warszawski wieżowiec osiągnie wysokość około 180 metrów. Złożone z dwóch elementów bryła stanie u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej. Projekt wieżowca to dzieło grupy Juvenes- Project. Projekt ma zostać zrealizowany przy współpracy z archidiecezją warszawską. Bryła wieżowca złożona jest z dwóch elementów wzbijających się w niebo, są one identyczne i połączone w niewidoczny na pierwszy rzut oka, sposób. Ciemny kolor elewacji może nieco odstraszać, jednak z drugiej strony nadaje budynkowi powagi i elegancji. Nie ma podanej jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia budowy, dlatego może warto przez ten czas zastanowić się jeszcze nad kolorem elewacji, może coś „weselszego”?

>> Fala wieżowców zalewa stolicę!

Nowy wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie

Kaleidoscope – to nazwa nowego wieżowca powstającego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kompleks zakłada budowę dwóch wież. Jedna, wieża B osiągnie 26 kondygnacji (90 metrów nad poziomem terenu), natomiast wieża A to aż 195 metrów nad poziom terenu – 54 kondygnacje. Warto wspomnieć, że nowy wieżowiec ma już doborowe towarzystwo. Jego sąsiadami będzie Spire Tower oraz Warsaw Trade Tower. Obie osiągają wysokości około 150 metrów. Bryła nowego wieżowcajest nietypowa i indywidualnie zaprojektowana. . Autorem projektu jest Andrzej M. Chołdzyński i jego pracownia warszawska „AMC". Budynek będzie okryty podwójną ścianą szklaną zbudowaną ze szklanych ryzalitowo kształtowanych elementów zapewniających widoki o szerokim kącie i opalizujące w świetle oraz lekko zmieniających barwę niczym żyjąca materia. Stąd między innymi nazwa Kaleidoscope. Dzięki swojej optymalnej dla nasłonecznienia i jakości widoków z wewnątrz formie oraz dzięki takiej opalizującej elewacji wieżowiec będzie wyglądał niczym utkany z drogocennej materii: ulotnie, elegancko i luksusowo.


Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Materiały prasowe BBI Development, Andrzej M. Chołdzyński, Architekt, Dzięki uprzejmości biura Schmidt/hammer/lassen architects
Data publikacji: 13.09.2012 12:04

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!