archirama.pl

Wioska Olimpijska w Londynie. Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas olimpiady Londyn 2012

Do Igrzysk Olimpijskich w Londynie pozostało kilka dni. Pierwsi sportowcy już rozgościli się w wybudowanej od zera Wiosce Olimpijskiej. Zobaczmy, w jakich warunkach będą mieszkać także polscy sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012!

Wioska Olimpijska to jedne z najnowocześniejszych apartamentów w Londynie

Wioska Olimpijska to jedne z najnowocześniejszych apartamentów w Londynie

Fot: materiały prasowe www.london2012.com

Wioska Olimpijska usytuowana jest w Parku Olimpijskim, skąd sportowcy po kilku minutach spaceru znajdują się na najważniejszych arenach sportowych zlokalizowanych w miasteczku olimpijskim. Całe założenie miało na celu stworzenie, jak najlepszych warunków mieszkaniowych dla sportowców z całego świata.

W Wiosce Olimpijskich to w pełni funkcjonalne miasteczko

W budynkach mieszkalnych zaprojektowano mieszkania, w których może zamieszkać ok. 17 tys sportowców, trenerów i pozostałych członków ekip sportowych. Budynki mieszkalne zostały zaprojektowane z funkcją usługową na parterze. Znajdziemy tu liczne restauracje, sklepy, centra opieki i pomocy medycznej, czy miejsc przeznaczonych tylko dla mediów. Jednak najważniejsze są tu duże obszary zielonych placów wraz z ławeczkami i miejscami przeznaczonymi do spacerowania i odpoczynku.

>> Zobacz mapę całego miasteczka olimpijskiego !

Cały obszar został podzielony na 11 działek budowlanych. Na każdej z tych działek wybudowano od pięciu do siedmiu budynków mieszkalnych. Wszystkie budynki zostały zbudowane wokół zielonych placów i podwórek. Aby urozmaicić tereny zielone zamontowano oczka wodne, które maja przypominać o płynącej niedaleko rzece Lea. Całe założenie nawiązuje do londyńskiej zabudowy, która charakteryzuje się licznymi placami i obszarami wodnymi.

Apartamenty jak marzenie

Każdy z apartamentów zaprojektowanych dla ekip sportowych to komfort i nowoczesność na najwyższym poziomie. Oferuje się tu najnowsze rozwiązania technologiczne i komunikacyjne przede wszystkim dlatego że zakwaterowani będą tu również uczestnicy Igrzysk Paraolimpijskich.

Projektanci Wioski Olimpijskich nie zapomnieli również o rodzinach sportowców. Zaprojektowano specjalnie wydzielony obszar „Village Plaza”, gdzie sportowcy mogą spotkać się z przyjaciółmi i rodziną.

Budowa całego założenia rozpoczęła się w maju 2008 roku, kiedy to uzyskano pozwolenia na budowę pierwszych budynków mieszkalnych. Kolejne etapy rozłożono równomiernie na kolejne lata aby w połowie 2012 roku zakończyć budowę i mieć czas na wykończenie poszczególnych apartamentów.

A co po Igrzyskach Olimpijskich ?

Wioska oczywiście pozostanie i będzie stanowić wyznacznik nowego budownictwa mieszkaniowego we Wschodnim Londynie. Budynki zostaną przekształcone w 2 818 nowych mieszkań, w tym 1 379 będą to mieszkania dostępne na sprzedaż lub wynajem. Całe założenie ma stać się nową dzielnicą mieszkaniową znaną jako „ East Village”.

>> Prezentujemy najlepsze hotele w Londynie !

Przyszła dzielnica będzie posiadała bardzo dobre rozwiązania komunikacyjne, spacerować będzie można po pięknych ogrodach. Dodatkowo w okolicy niedługo otwarta zostanie Chobham Academy - światowej klasy kampus edukacji z 1 800 miejsc dla uczniów w wieku 3-19 lat. Dodatkowo w okolicy znajdują się nowe centra medyczne.

Po wyjeździe sportowców apartamenty zostaną połączone tworząc nawet 4 – pokojowe mieszkania. Położone zostaną nowe podłogi i dywany, a każde mieszkanie będzie posiadać nowoczesną kuchnię. Ale czy ma to znaczenie kiedy mamy świadomość, że zajmujemy mieszkanie, w którym mieszkała największa gwiazda światowego sportu ?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.london2012.com, materiały prasowe www.london2012.com
Data publikacji: 24.07.2012 10:46

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!