archirama.pl

Włochy – Irlandia w Poznaniu. Co musisz zobaczyć po meczu Euro 2012 w Poznaniu?

Mecz Włochy - Irlandia w Poznaniu 18 czerwca. W Poznaniu poza atrakcjami związanymi z Euro 2012, trzeba zobaczyć także miejsca, które sprawią, że czas spędzony w stolicy Wielkopolski będzie niezapomniany. Zobacz nasz przewodnik po Poznaniu na Euro 2012

Stadion Miejski w Poznaniu

Stadion Miejski w Poznaniu ma widownię na 42 tys. widzów

Fot: Wikimedia Commons / Adam9b9b

Na początek: poznański stadion

Stadion w Poznaniu był już gotowy w połowie 2010 roku. Zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, ale dzięki temu bardzo wyraźnie. Z każdej strony, widać jego architekturę. Stadion jest wynikiem modernizacji stadionu miejskiego z 1980 roku. Autorem projektu przebudowy jest pracownia Modern Construction Systems. Stadion podczas EURO 2012 pomieści 50 tys widzów. Kształt stadionu tworzą wygięte wsporniki dachu. Wielu krytyków twierdzi, że na tle pozostałych stadionów na Mistrzostwa EURO 2012, poznańska arena wygląda mniej imponująco. Jednak jest coś niezwykłego w prostocie bryły przykrytej białą membraną. Co jest w tym obiekcie intrygującego? Oceń sam, odwiedzając stadion podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Co po meczu? Poznański Rynek zaprasza

Ze stadiony można wybrać się na poznańską starówkę, a szczególnie na rynek Starego Miasta, gdzie zlokalizowana będzie poznańska strefa kibica. W otoczeniu zabytkowych, ale odremontowanych kamienic, można dalej świętować i komentować wydarzenia związane z piłkarskimi rozgrywkami.

>> Zobacz, wyglądają Oficjalne Strefy Kibica na UEFA EURO 2012!

Stary Browar – nowoczesna architektura w starym stylu

Na zakupy poznań zaprasza do Starego Browaru. Wspaniałe założenie, które poza strefą sklepów, posiada także, kluby, liczne restauracje, galerie czy sale kinowe. Całe wnętrze utrzymane jest w niesamowitej atmosferze starej fabryki – widoczne są ogromne, stalowe elementy konstrukcyjne, zachwyca czerwona cegła. Dodatkowo budynek został wzbogacony o o fasadę w futurystycznym stylu, której jedna ze ścian stanowi bardzo duże przeszklenie. Budynek starego Browaru – Centrum Sztuki i Biznesu, na pewno zrobi wrażenie zarówno na polskich, jak i zagranicznych kibicach.

 

Niesamowite założenie – Termy Maltańskie

Aby pozostać w tematyce sportowej warto dla odprężenia wybrać się na termy maltańskie. Jest to  jeden z największych ośrodków sportów wodnych w Polsce. Budynek zaprojektowany został z wykorzystaniem konstrukcji stalowych, spowodowane to jest bardzo dużymi powierzchniami przeszkleń. Całość została przykryta dachem w kształcie łuku. Cały kompleks składa się z dwóch części: znacznie większej strefy sportowej, gdzie zlokalizowano basen olimpijski z aż dziesięcioma torami, basenem z wieżą do skoków i widownią. Druga część to strefa rekreacyjna: tu mieści się 13 basenów, rzeka, hydromasaże, sztucznymi falami i wodospadami. Kompleks europejskim poziomie zaprasza turystów z całej Europy!

>> Dowiedz się więcej o Termach Maltańskich!

Jak widać Poznań w czasie mistrzostw to nie tylko piłkarskie emocje. To także liczne atrakcje, które miasto kompletowało przez wiele lat aby na takie wydarzenia, jak zbliżające się EURO 2012, zachwycać kibiców z całej Europy.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Wikimedia Commons / Adam9b9b
Data publikacji: 16.06.2012 12:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!