archirama.pl

Włoski design: oświetlenie Myyour

Spotkanie z włoską marką Myyour w warszawskiej Luminosferze

Lampy Myyour na tarasie. Architektura wnętrz z Włoch

Lampy Myyour na tarasie; dostępne są też tulipany w zniacznie miniejszych rozmiarach, w sam raz na biurko

Fot: Myyour

Salon oświetleniowy Luminosfera zaprasza na letnie spotkanie z marką Myyour. W programie wieczoru prezentacja nowości oraz wykład dr Krystyny Łuczak-Surówki, specjalistki od współczesnego wzornictwa, dotyczący oświetlenia zewnętrznego.

Myyour to włoska marka znana z projektów lamp do wnętrz i przestrzeni zewnętrznych – tarasów, ogrodów, dziedzińców.  To typowo włoskie wzornictwo, śmielej niż styl skandynawski bawiący się formą i kolorem. Projektanci Myyour proponują więc bryły gigantycznych tulipanów, zawieszone na suficie pąki róż, albo białe obłoki. Są też rozświetlone od środka sylwetki sunących miękko kobiet w wieczorowych sukniach (lampa Penelope). Świetliste rzeźby są efektowne, trudno uznać je tylko za praktyczne oświetlenie, żądają uwagi widza i odpowiedniego tła.  Wszystkie motywy potraktowane zostały  bez dosłowności, przestylizowane dla dekoracyjnego efektu. Projektanci świadomie balansują na granicy kiczu – to zresztą ważny element włoskiego wzornictwa, od czasów futuryzmu zmagającego się z klasyczna tradycją.
Podczas środowego spotkania w Luminosferze będzie można przyjrzeć się najnowszym projektom z oferty firmy. Wydarzenie poprowadzi Olga Kisiel-Konopka (OKK!).  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
22.07.2015, początek spotkania o 18.30
Showroom Luminosfera
Ulica Bakalarska 34, Warszawa
Więcej informacji www.luminosfera.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Myyour
Data publikacji: 20.07.2015 13:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!