archirama.pl

Wola Center projektu Kuryłowicz&Associates. Pierwsze firmy wprowadziły się do kryształowego biurowca blisko centrum Warszawy

Wola Center. Na warszawskiej Woli w sąsiedztwie Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto kompleks biurowców Wola Center. Zobacz jeden z ostatnich projektów Stefana Kuryłowicza!

Wola Center  projektu Kuryłowicz&Associates. Pierwsze firmy wprowadziły się do kryształowego biurowca blisko centrum Warszawy

Wola Center, proj. Kuryłowicz&Associates

Fot: materiały prasowe

Nowoczesny kompleks Wola Center składa się z czterech niezależnych części, z których najwyższe sięgają jedenastego piętra. Na dolnych kondygnacjach znajdują się punkty usługowe, kawiarnie, restauracje oraz patio służące jako miejsce spotkań i punkt komunikacyjny pomiędzy poszczególnymi częściami kompleksu. Dziedziniec ma oszklony dach, a jego atrakcyjność zwiększają wewnętrzne ściany zbudowane ze szklanych paneli, które pod różnym kontem odbijają światło. Biura są zróżnicowane pod względem metrażu, dzięki czemu odpowiadają różnym potrzebom najemców. Budynek Wola Center został zaopatrzony w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania zapewniające odzyskiwanie ciepła oraz zwiększony dopływ światła dziennego. Dla wygody pracowników na początku listopada bieżącego roku w kompleksie otwarto przedszkole.

Wola – nowoczesna dzielnica blisko centrum Warszawy

Inwestorem Wola Center jest firma LC Corp należąca do Leszka Czerneckiego, a generalnym wykonawcą był Budimex. Budynek jest szczególnie atrakcyjny dla najemców z powodu lokalizacji blisko centrum Warszawy oraz budowanej stacji II linii metra. W budynku znajdą się siedziby 29 firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, wydawniczej i nieruchomości. Wola Center wpisuje się w  krajobraz tej części Woli, która zamienia się w nowoczesną dzielnicę biurowców i apartamentów.

Kryształowa struktura Wola Center

Inspiracją dla zespołu architektów kierowanego  przez zmarłego Stefana Kuryłowicza i Jacka Syropolskiego była struktura kryształu. Fasada budynku ma jednolitą barwę składającą się z  odcieni granitu i szarości. Wola Center jest jednym z ostatnich projektów, jakie Stefan Kuryłowicz opracował przed śmiercią w wypadku lotniczym w 2011 roku. Przed budynkiem odsłonięto pomnik upamiętniający architekta znanego m.in. z projektu biurowca Focus Filtrowa w Warszawie i Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.11.2013 09:54

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!