archirama.pl

Wrocław buduje nowe biurowce. Tam powstaną wrocławskie biurowce

We Wrocławiu przybywa nowych inwestycji związanych z budową biurowców. W trakcie budowy jest kilka nowych inwestycji. A we Wrocławiu już powstają kolejne projekty biurowców.

Skanska Green Towers

Wrocław buduje biurowce. Green Day

Fot: SKANSKA

Jak pisze Gazeta Wyborcza Wrocław w mieście tylko do końca przyszłego roku przybędzie 90 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Biurowce powstają w różnych częściach miasta, ale jak zauważa gazeta najwięcej buduje się w samym centrum Wrocławia. W mieście budują przede wszystkim duży deweloperzy jak Skanska Ghelamco czy GTC.

Tylko Skanska zrealizowała ostatnio dwie duże inwestycje związane z biurowcami - kompleksy Grunwaldzi Center przy pl. Grunwaldzkim i Green Towers przy ul. Strzegomskiej. Teraz firma pracuje nad dwoma kolejnymi. Jeden z nich powstanie w rejonie ulic: Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego i Wierzbowej. Gazeta ustaliła, że nowy biurowiec będzie miał siedem naziemnych kondygnacji i będzie liczył 35 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Druga inwestycja Skanska to kompleks Green Day.

>>TOP 10 NAJWYŻSZYCH WIEŻOWCÓW ŚWIATA W BUDOWIE

Projekt stworzyła znana pracownia Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Biurowiec będzie liczył 16 tys. metrów kwadratowych. Kolejny inwestor SwedeCenter ma w planach kompleks biurowy na Wzgórzu Mikołajskim. Inwestycja nazywa się Business Garden Wrocław i zakłada budowę biurowca, hotelu i lokali usługowych. Przy samym Dworcu Głównym we Wrocławiu powstanie Aquarius Business Mouse to dwa 7 kondygnacyjne budynki z 25 tys. metrów powierzchni. Z kolei deweloper Ghelamco buduje Synergy Business Park.

>>Więcej przeczytacie na stronach Gazeta Wyborcza Wrocław

Autor: Tomasz Wojciechowski, GW
Zdjęcia: SKANSKA, GHELAMCO, Echo Invest
Data publikacji: 18.07.2012 13:26

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!