archirama.pl

Wrocław: Penthouse i apartamenty, czyli Legnicka Street

We Wrocławiu powstaje kolejny obiekt mieszkalno – biurowy. Przy Legnickiej rusza inwestycja Legnicka Street.

Legnicka Street

Tak będzie wyglądał apartamentowiec Legnicka Street.

Fot: materiały inwestora

Popowice Kruszer Development zbuduje ośmiokondygnacyjny budynek przy Legnickiej do końca przyszłego roku. Na parterze nowej inwestycji znajdą się sklepy. Na pierwszym piętrze biura. Resztę budynku zajmą mieszkania apartamenty. Za projekt Legnicka Street odpowiada biuro architektoniczne Bzdęga - Wiśniewski.

Według założeń w budynku znajdzie się 101 mieszkań od 25 do 109 metrów. Oprócz tego w ofercie Legnicka Street znajdzie się 25 apartamentów. A na najwyższej kondygnacji Legnicka Street zbudowany zostanie 275 metrowy penthouse. Apartamentowiec zaprojektowano w nowoczesnym stylu wykorzystaniem dużej ilości szkła i metalu.

Przeszklona fasada ma pełnić funkcję dźwiękoszczelnej bariery. Poszczególne strefy: mieszkalna, biurowa i sklepowa zostaną od siebie odpowiednio odseparowane. Budowa Legnicka Street ma ruszyć już w lipcu tego roku i zakończyć się latem 2013 roku i ma kosztować około 100mln złotych.

>>Projekt wrocławskiego domu kultury AGORA z szansą na nagrodę ECOLA

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: materiały inwestora
Data publikacji: 25.04.2012 11:23

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!