archirama.pl

Współczesna architektura i modernizm w Gdyni

Już za kilka dni, 24 września 2015 rozpoczyna się piąty Weekend Architektury w Gdyni. Tym razem architektoniczne prelekcje odbywać się będą w nowym Gdyńskim Centrum Filmowym. W programie nie zabraknie więc filmów o współczesnej architekturze   

Weekend Architektury w Gdyni 2015. Wspóczesna architektura i modernizm

Weekend Architektury w Gdyni 2015

Fot: www.weekendarchitektury.pl

Weekend Architektury to cztery dni spotkań z projektantami i ich pracą. Tegoroczna, piąta edycja festiwalu zwraca się ku przyszłości. Wśród poruszanych zagadnień są między innymi dyskusje o zmianie tradycyjnych funkcji miasta, partycypacji i znaczeniu zrównoważonego rozwoju.  W programie między innymi pokazy filmowe, wykłady znanych architektów i spacery po Gdyni. Prelekcje wygłoszą miedzy innymi Ewa Kuryłowicz z biura architektonicznego APA Kuryłowicz & Associates, Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha (Bulanda Mucha Architekci) oraz Marek Stępa, architekt, wiceprezydent Gdyni. Podczas tegorocznego weekendu zobaczyć będzie można między innymi prace nadesłane na konkurs architektoniczny Gdyński Apartament Przyszłości.  Jak w poprzednich edycjach, ważna częścią wydarzenia będą spacery – szlakiem najczęściej kojarzonych z Gdynia zabytków modernizmu, ale też architektury socrealizmu i najnowszych brył, które powstały w ostatnich latach nad morzem? Poza tym – warsztaty dla dzieci, wspólne fotografowanie miasta i wystawy.  

V Weekend Architektury w Gdyni
24-27 września 2015
www.weekendarchitektury.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: www.weekendarchitektury.pl
Data publikacji: 17.09.2015 23:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!