archirama.pl

Współczesna architektura na olimpiadę w Brazylii

Portal archasm ogłosił konkurs architektoniczny na Fanbox, miejsce spotkań kibiców olimpiady w Brazylii

Architektura współczesna na olimpiadę w Brazylii

Fanbox, czyli przestrzeń dla kibiców na olimpiadzie w Brazylii 

Fot: archasm.in, materiały prasowe

XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie zaczynają się już 5 sierpnia 2016 w Rio de Janeiro. Brazylia jako pierwszy kraj Ameryki Południowej będzie gospodarzem olimpiady. Przygotowania trwają, sportowcy ćwiczą, a kibice szykują się do podróży. Władze Brazylii potraktowały sprawę poważnie, w Rio wybudowano cztery centra olimpijskie z wieloma nowymi obiektami, rozbudowano sieć metra. Miejsc na trybunach na pewno nie starczy jednak dla wszystkich, którzy chcieliby oglądać zawody.

Archasm proponuje więc konkurs architektoniczny na dodatkową przestrzeń, która złagodzi problem. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, ma charakter koncepcyjny, do rozpoczęcia igrzysk nie zostało zresztą wiele czasu. Fanbox miałby być miejscem spotkań, efektowną wizytówką olimpiady, a przy tym przykładem współczesnej architektury z nurtu zrównoważonego rozwoju. Bryła ma mieścić centrum informacyjne, bary szybkiej obsługi, a przede wszystkim zapewniać dostęp do wydarzeń rozgrywających się w innych obiektach. Widz powinien poczuć się tak, jakby był na stadionie lub w hali sportowej. Sam obiekt powinien się wyróżniać formą jako „maskotka” olimpiady.

Jako lokalizację pawilonu organizatorzy wskazują słynną plażę Copacabana w Rio de Janeiro.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 sierpnia 2016, dzień później przyjmowane są ostatnie prace. Ogłoszenie wyników zapowiedziane jest na 26 września. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe, ze względu na organizatora konkursu wypłacane w dość egzotycznej walucie, czyli indyjskich rupiach. Główna nagroda to 100 000 INR, co w przeliczeniu na polską walutę przekłada się na mniej efektowne 6000 zł. Poza tym regulamin przewiduje przyznanie dwóch kolejnych nagród oraz dziesięciu wyróżnień.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora (www.archasm.in).  Autor: KZ
Zdjęcia: archasm.in, materiały prasowe
Data publikacji: 16.06.2016 15:15

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!