archirama.pl

Współczesna architektura Warszawy: Mennica Polska S.A. buduje osiedle

Firma Mennica Polska S.A. inwestuje, budując nowe wieżowce, biura, penthouse’y

Bryły budynków osiedla mieszkaniowego budowanego przez Mennicę Polską S.A.

Róg ulic Grzybowskiej i Żelaznej, nowe bryły budynków mieszkalnych. Inwestor: Mennica Polska S.A. 

Fot: Mennica Polska S.A. materiały prasowe

Na produkcji pieniędzy można naprawdę nieźle zarobić. Kwartalny raport za pierwszy kwartał 2015 roku mówi o  przychodach Mennicy Polskiej S.A. w wysokości 215 mln złotych. Mennica dochody inwestuje w przedsięwzięcia deweloperskie. Na początku 2016 roku ma się rozpocząć budowa nowego wieżowca o wysokości 130 metrów, „Mennica Legacy Tower” na rogu ul. Prostej i Waliców. Również na początek 2016 planowane są pierwsze prace związane z budową nowego osiedla przy zbiegu ulic Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie. Na miejscu dawnego zakładu produkcji menniczej powstanie kompleks budynków mieszkalnych różnej wysokości. W kwartale ulic Grzybowskiej, Żelaznej, Pereca i Waliców znajdą się między innymi piętnastokondygnacyjne budynki. Cały zespół zgrupowany będzie wokół wewnętrznego dziedzińca.

Parter i pierwsze piętro nowych budynków przeznaczone będą na sklepy, punkty usługowe i lokalne centrum fitness. Powyżej mieścić się będą mieszkania, łącznie ok. 460 w całym kompleksie. Część z nich to lokale przeznaczone dla zamożniejszych klientów. Inwestor zaplanował realizację penthouse’ów i dwukondygnacyjnych apartamentów. Częścią inwestycji jest trzypoziomowy garaż podziemny.
Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Brzozowski Grabowiecki Architekci Sp. z o.o., nagradzana w konkursach architektonicznych m.in. na zagospodarowanie terenu Zakładów Tłuszczowych w Warszawie (wraz z pracownią Dawos), ratusz w Konstancinie, Muzeum Katyńskie.

Planowany jest także drugi etap inwestycji. Nowe mieszkania miałyby powstać na miejscu biurowca Aurum przy ul. Waliców w Warszawie. Mennica Polska zapowiada zachowanie ceglanej ściany dawnego browaru Junga, wyznaczającego w latach okupacji granicę warszawskiego getta.

Autor: KZ
Zdjęcia: Mennica Polska S.A. materiały prasowe
Data publikacji: 19.06.2015 16:11

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!