archirama.pl

Współczesna Polska Architektura XXL

JEMS Architekci, Robert Konieczny, Maciej Kolendowicz będą prezentować swoje prace w warszawskim Centrum Łowicka. Zaczyna się wystawa Polska Architektura XXL

Wystawa Polska Architektura XXL, czyli największe i najważniejsze wydarzenia w Polsce

Polska Architektura XXL. Ósma edycja plebiscytu

Fot: grupa Sztuka Architektury


Od architektury wnętrz do krajobrazów

W warszawskim Centrum Łowicka od 2 września 2016 prezentowane będą prace nagrodzone w plebiscycie Polska Architektura XXL, zorganizowanym przez grupę Sztuka Architektury. Na wystawie będzie można zobaczyć najlepsze realizacje 2015 roku, obiekty wybrane w ósmej edycji plebiscytu przez publiczność i przez krytyków architektury. Plebiscyt dotyczył szeroko rozumianej architektury. Budynki oceniane były w jednej z kategorii, dwie pozostałe to architektura wnętrz oraz krajobrazy – przestrzenie publiczne i prywatne. Spośród ok. stu propozycji najwięcej głosów zdobyły odpowiednio Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach (JEMS Architekci w tym roku znów powiększyli swoją kolekcje nagród); Centrum Dialogu Przełomy (KWK Promes); ogród na dachu w Warszawie (Emside).

Podczas wernisażu wystawy projektanci z narodzonych pracowni zaprezentują swoje prace. W Centrum Łowicka będzie można posłuchać wykładów Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego, Roberta Koniecznego oraz Macieja Kolendowicza. Warszawska odsłona wystawy trwa tylko przez tydzień, później ekspozycja powędruje do trzech kolejnych miast, Sopotu, Krakowa i Kielc. W każdym z tych miejsc towarzyszyć jej będą spotkania z projektantami.


Polska Architektura XXL

Warszawa: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, 2-9 września 2016.
Wernisaż 2 września od godz. 18:00; w programie wystąpienia laureatów i prezentacje firm CAD Projekt K&A oraz Aurora

Sopot: Sopoteka, Sopot Centrum, II piętro, ul. Tadeusza Kościuszki 14, 15-22 września 2016,
Kraków: Galeria SARP Kraków, Plac Szczepański 6, 13-20 października 2016,
Kielce: Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, 10-17 listopada 2016

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: grupa Sztuka Architektury
Data publikacji: 17.08.2016 10:32

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!