archirama.pl

WWAA zaprojektowali stację Mercedes na warszawskim Powiślu

Stacja Mercedes to nowe miejsce, które powstanie na warszawskim Powiślu. Za koncepcję architektury warszawskiego obiektu odpowiada pracownia WWAA

WWA Architekci zaprojektowali stację Mercedes na warszawskim Powiślu

Architektura stacji Mercedes nawiązuje do miejsca, w którym jeszcze niedawno stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Punktem wyjścia dla zaproponowanej funkcji stały się poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „Gdzie mieszkają samochody?"

Fot: materiały prasowe

Architektura Warszawy. Stacja Mercedes powstanie w połowie lipca br. niedaleko popularnego klubu Warszawa Powiśle. Obiekt będzie nowym miejscem spotkań miłośników sztuki, muzyki, filmu, motoryzacji oraz relaksu i ciekawego spędzania czasu w mieście. Stacja Mercedes to forma promocji marki w przestrzeni publicznej. W  powstanie obiektu zaangażowali się topowi muzycy, designerzy, artyści i architekci.

Architektura Powiśla: Projekt stacji Mercedes pracowni WWA Architekci

Twórcami architektury obiektu stacji Mercedes, który w wakacje stanie na Powiślu jest warszawska pracownia projektowa WWA Architekci, prowadzona przez Marcina Mostafę i Natalię Paszkowską. WWAA są autorami m.in. Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju i Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Architektura stacji Mercedes nawiązuje do miejsca, w którym jeszcze niedawno stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Punktem wyjścia dla zaproponowanej funkcji stały się poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „Gdzie mieszkają samochody?”

Stacja Mercedes nowym rozrywkowym miejscem w stolicy

Stacja Mercedes projektu WWA Architekci będzie nowym miejscem kultury i sztuki. Przez całe lato będą odbywały się tam warsztaty dla dzieci, coś dla siebie znajdą także rodzice, cykliści, miłośnicy dobrej kawy, nowoczesnego designu  i dobrej muzyki. Ponadto będzie też można m.in. odbyć niezobowiązującą jazdę testową – Mercedesem, smartem albo e-bike’iem. Na działkę, na której powstaje stacja Mercedes wjechały już pierwsze maszyny. Obiekt będzie dostępny od połowy lipca do początku października br.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2013 12:17

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!