archirama.pl

Wykład na temat azjatyckich metropolii. Wraz z klubokawiarnią Owoce i Warzywa Archirama zaprasza do Łodzi!

Architektura Azji. 16. października bieżącego roku w łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa odbędzie się wykład inaugurujący cykl zatytułowany „Metropolie Dalekiego Wschodu. Na pograniczu kultur azjatyckiej i europejskiej". Zapraszamy!

Wykład na temat azjatyckich metropolii. Wraz z klubokawiarnią Owoce i Warzywa Archirama zaprasza do Łodzi!

Wykład na temat azjatyckich metropolii. Wraz z klubokawiarnią Owoce i Warzywa Archirama zaprasza do Łodzi!

Fot: materiały prasowe

Cykl wykładów na temat architektury Azji prowadzony będzie przez dr. Łukasza Sadowskiego, historyka sztuki i wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego praca skupia się głównie na architekturze Azji i architektonicznych związkach pomiędzy Azją i Europą oraz jest wynikiem licznych podróży do takich krajów jak Chiny, Japonia, Wietnam, Kambodża, Laos, Tajlandia, Birma i Indonezja. Wykłady przedstawią proces tworzenia się dalekowschodnich metropolii pod względem architektoniczno-urbanistycznym.

Szanghaj jako chińskie "okno na świat"

Architektura Azji. Pierwszy wykład będzie dotyczył Szanghaju jako miasta, które w czasie ożywienia ekonomicznego stało się chińskim "oknem na świat". Punktem wyjścia dla rozważań dr. Sadowskiego będzie proces który sprawił, że Szanghaj przekształcił się z małej, średniowiecznej osady w światową metropolię. Uczestnicy wykładu poznają wpływ Europy na rozwój urbanistyczny miasta, które w okresie międzywojennym nazwano "Nowym Jorkiem Orientu". Prelegent opowie o dzielnicach francuskiej i angielskiej bedacych europejskimi enklawami w regionie Morza Wschodniochińskiego.

Archirama zaprasza na kolejne wykłady

Wykład odbędzie się 16. października o godzinie 18.00 w łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa i zainauguruję cykl „Metropolie Dalekiego Wschodu. Na pograniczu kultur azjatyckiej i europejskiej”. Archirama, jako patron medialny wydarzenia, zaprasza na kolejne wykłady: Sajgon (13.11.2013), Pekin (11.12.2013), Singapur (15.01.2014), Tokio (19.02.2014), Hongkong (12.03.2014).

 

Autor: Grzegorz Zawora
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 16.10.2013 09:51

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!