archirama.pl

Wystawa brył z miasta przyszłości - Kraków 2020

Architektura współczesna zmienia historyczne dzielnice w miasta przyszłości. Zastanawialiście się jak może zmienić się np. Kraków po 2020 roku? Temat przybliży Wam nietypowa wystawa, którą będzie można zobaczyć na placu Szczepańskim już od najbliższego piątku 19 września 2014 roku

Wystawa Kraków 2020. Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?

Wystawa Kraków 2020. Jak będzie wyglądało miasto przyszłości?

Czy architektura współczesna zmieni historyczne miasta?

Najnowocześniejszy w Polsce terminal lotniczy Kraków Airport, Centrum Kongresowe, Hala Widowiskowo Sportowa, muzea, biurowce i apartamentowce. Z roku na rok historyczny Kraków zapełniany jest coraz większą ilością nowoczesnych brył architektonicznych.

Wystawę zaprojektował architekt Paweł Barczyk z Galerii Architektury GAGA, autor m. in. wrocławskiego Domu na Wodzie. Ekspozycja uświadomi widzom jak mógłby wyglądać Kraków w przyszłości. Nad realizacją ekspozycji czuwała Gmina Miejska Kraków oraz Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Wystawa „Kraków 2020” jest również podkreśleniem ciągłości tradycji krakowskiej architektury.

Prace, które pojawią się na placu Szczepańskim już w najbliższy weekend prezentują 20 wybranych kadrów miasta przyszłości. Zobaczymy jedno z najpiękniejszych polskich miast, które zamienia się w miejską metropolię pełną doskonałych obiektów użyteczności publicznej, funkcjonalnych i nowoczesnych osiedli mieszkalnych, wielu inwestycji komercyjnych i dydaktyczno-naukowych. Wystawa uświadamia jak szybko zmienia się otaczająca nas, efemeryczna rzeczywistość.

Instalacje wykonano z budowlanych rusztowań firmy Skanska, zmontowanych w taki sposób aby, oddawały formę zabudowy miejskiej. Konstrukcja przepleciona jest żółto-czarną taśmą. Tworzy to sztafaż dla obiektów ekspozycji. Wystawa jest związana z obchodami rocznicy 25-lecia samorządności i 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


Data publikacji: 18.09.2014 10:59

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!