archirama.pl

Zabezpieczają tunel Wisłostrady. Zobacz zdjęcia z tunelu Wisłostrady

Trwają prace zabezpieczające tunel Wisłostrady po sierpniowym wypłukaniu gruntu spod konstrukcji. Jak zapewnia miasto kierowcy tunelem Wisłostrady pojadą już na przełomie roku. Zobaczcie zdjęcia z zamkniętego tunelu.

Prace w tunelu Wisłostrady

trwają prace zabezpieczające tunel Wisłostrady przed osunięciem

Fot: Maciej Czerski

W sierpniu, w związku z pracami przy budowie stacji Powiśle (II linia metra), doszło do wypłukania gruntu spod tunelu Wisłostrady przez wody gruntowe. Warszawski ratusz nakazał zamknięcie tunelu dla ruchu, co spowodowało spore utrudnienia dla kierowców. Stanęła również budowa stacji Powiśle.

Otworzą na przełomie roku

Od tamtego czasu grupy ekspertów naradzały się jak rozwiązać problem. Ubytek gruntu był tak znaczący, że cześć tunelu Wisłostrady obniżyła się o prawie 5 centymetrów. Pojawiły się też głosy, że część konstrukcji trzeba będzie rozebrać.

Czytaj o planach rozbiórki tunelu Wisłostrady

Ostatecznie zdecydowano się na wypełnienie pustki specjalną masą i betonem. Najpierw przez ściany tunelu, później przez zrobione w jezdni odwierty. Prace zakończyły się w drugiej połowie października i obecnie budowniczowie metra sprawdzają na ile ich działania były skuteczne.

- To nie jest sytuacja zero-jedynkowa i nie można powiedzieć na 100 procent, że już żadnych wycieków nie będzie. Jednak jak na razie wszystko wskazuje na to, że nasze działania są skuteczne – mówił na konferencji prasowej Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.   

Jak szapewniali przedstawiciele ratusza, kierowcy będą mogli pojechać tunelem Wisłostrady na przełomie roku.

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski, mjc
Data publikacji: 25.10.2012 11:02

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!