archirama.pl

Projekt ZAHY HADID Galaxy Soho w Pekinie. Chińskie centrum handlowe nową ikoną architektury?

Galaxy Soho, najnowsza realizacja projektu Zahy Hadid, to skupione wokół okrągłego dziedzińca cztery owalne wieże połączone ze sobą pomostami. Czy Galaxy Soho z pracowni Hadid może stać się nową ikoną architektury? Oceńcie sami niesamowity kompleks, w którym znajduje się centrum handlowe oraz biura. Zobacz nowy projekt Zahy Hadid.

Galaxy Soho

Wszystkie cztery wieże są ze sobą połączone pomostami

Fot: Iwan Baan/Zaha Hadid

Kompleks zaprojektowany przez Zahę Hadid >> to ponad 330 tys. metrów kwadratowych biur i powierzchni handlowej. Laureatka nagrody Pritzkera w Galaxy Soho przygotowała projekt, w którym trudno będzie znaleźć kąt prosty. Wszystkie obiekty płynnie połączone są pomostami, również przestrzeń na poziomie gruntu rozplanowana jest na bazie owalnych placyków i zieleni.

Chiny chcą budować ikony

Projekt został zrealizowany na zlecenie potentata na chińskim rynku deweloperskim Soho China. Szefowa SH Zhang Xin, to jedna z najbogatszych osób w Państwie Środka. Zdaniem znanej architekt, to właśnie w Chinach, które porównuje do amerykańskich metropolii lat 60., powstają obecnie bardzo ciekawe realizacje architektoniczne.

Muzeum uniwersyteckie od Zahy Hadid >>

- Każde chińskie miasto ma ambicje stworzenia najlepszego budynku na świecie, nowej ikony architektury. To ekscytujące – oceniła w jednym z wywiadów Zaha Hadid.

Autor: mjc
Zdjęcia: Iwan Baan/Zaha Hadid
Data publikacji: 2.11.2012 09:05

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!