archirama.pl

ZAHA HADID PROJEKTY. Tokijski stadion narodowy projektu Zahy Hadid

Projekt Zahy Hadid zwyciężył w konkursie na Stadion Narodowy w Japonii. Tokijska arena będzie miała 80 tysięcy miejsc. Jedną z pierwszych dużych imprez będą mistrzostwa świata w Rugby w 2019 roku.

Projekt Stadionu Narodowego w Tokio

Projekt Zahy Hadid zwyciężył w konkursie na Stadion Narodowy w Japonii. Tokijska arena będzie miała 80 tysięcy miejsc.

Fot: Zaha Hadid

Pracownia Zahy Hadid wygrała konkurs na projekt Stadionu Narodowego w Japonii. Pokonała przy tym gigantów w dziedzinie projektowania obiektów sportowych jak Populos, czy Toyo Ito.

Igrzyska olimpijskie 2020

- Chcielibyśmy, aby stadion został zaprojektowany z myślą o naszej planecie. Zarówno pod względem formy, jak i użytych technologii – tłumaczył wybór Tadlo Ando, przewodniczący konkursowego jury.

Stadion ma być gotowy w 2018 roku. Jedną z pierwszych dużych imprez na nowym stadionie mają być mistrzostwa Świata w Rugby w 2019 roku. Obiekt ma też pomóc Japonii ubiegać się o organizację Olimpiady w 2020.

Zaha Hadid zostałą kobietą roku

Projekty Zahy Hadid

To kolejny duży projekt londyńskiej pracowni w Azji. W październiku w Pekinie zostało otwarte ogromne centrum handlowe Galaxy Soho projektu Zahy Hadid.

Autor: mjc
Zdjęcia: Zaha Hadid, materiały prasowe
Data publikacji: 16.11.2012 09:44

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!