archirama.pl

ZAHA HADID zaprojektowała podmoskiewską willę dla Nami Campbell. NOWY PROJEKT ZAHY HADID

Futurystyczna willa pod Moskwą Capital Hill Residence jest już praktycznie skończona. Projekt Zahy Hadid powstał na zamówienie partnera Nami Campbel, rosyjskiego miliardera Vladimira Doronina.

Capital Hill Residence

Sypialnia na piętrze. Projekt Zahy Hadid

Fot: Zaha Hadid

Zaha Hadid betonowo szklany kompleks podzieliła na dwie strefy. Ta znajdująca się w poziomie lasu ma charakter bardziej otwarty, natomiast unosząca się nad koronami drzew bryła mieści sypialnie.

Willa na planie Oka Horusa

W parterze znajduje się wiele pomieszczeń przewidzianych pod łaźnie, prywatne SPA, siłownię. Jednak najbardziej prywatne funkcje budynku zostały oddzielone od reszty 22 metrową wieżą. To wystarczy, by podłoga znajdowała się ponad koronami otaczającego rezydencję sosnowego lasu. Jak tłumczy Zaha Hadid, sama wieża skłąda się z trzech cienkich kolumn, które mają nawiązywać formą do smukłych pni drzew.

Przeczytaj o ostatniej realizacji Zahy Hadid Galaxy Soho w Pekinie

Willa została zaprojektowana na zlecenie rosyjskiego miliardera Vladimira Doronina, prywatnie partnera byłej top modelki Nami Campbell. To nie pierwsza willa, którą miliarder buduje dla swojej wybranki. W Turcji znajduje się inna nietypowa posiadłość. Dom zbudowany na planie egipskiego Oka Horusa.    

Zaha Hadid Kobietą Roku Magazynu Glamour

Autor: mjc
Zdjęcia: Zaha Hadid, Render © Zaha Hadid Architects
Data publikacji: 2.11.2012 12:36

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!