archirama.pl

Zamiast szkieletora w centrum Warszawy będzie…hotel sieci Hilton

Szykuje się bliski koniec jednego z warszawskich szkieletorów. Największy słup ogłoszeniowy w centrum miasta – nieudana inwestycja krakowskiego dewelopera zostanie wreszcie dokończona. W przyszłym roku ma tu być otwarty hotel sieci Hilton – donosi „Gazeta Stołeczna”.

Niedokończony hotel

Niedokończony hotel u zbiegu ul. Wspólnej i Chałubińskiego

Fot: Maciej Czerski

- W najbliższy czwartek władze globalnego koncernu hotelarskiego Hilton na konferencji w Warszawie ogłoszą termin rozpoczęcia prac przy budowie trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton u zbiegu ul. Wspólnej i Chałubińskiego – donosi „Gazeta Stołeczna”.

Hilton zamiast hotelu System

Hotel zajmie wybudowany już w 2006 roku 17 piętrowy szkielet budynku. Postawił go krakowski deweloper, firma Salwator, która planowała stworzyć sieć hoteli System. Deweloperowi nie starczyło jednak środków i budowa stanęła. Od kilku lat administrator wynajmuje powierzchnię „szkieletora” pod reklamy wielkoformatowe.

 - W zeszłym roku nieruchomość przejął austriacki deweloper S+B, który podpisał umowę z Hiltonem i według wymagań tej sieci wykończy hotel. Ma być gotowy za rok – pisze "Gazeta".

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 5.11.2012 11:25

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!