archirama.pl

Zamieszkaj na własnej sztucznej wyspie! Nietypowy dom na wodzie

Marzenia o zamieszkaniu na własnej wyspie nareszcie mogą się ziścić. Projekt Orsos Island w fazie produkcji! Sprawdź jak wyglądać będzie dom na wodzie.

Pływająca wyspa 5

Jest wielkości sporego domu. Pływająca ORSOS wyspa to połączenie luksusowego jachtu i letniej willi

Fot: orsosisland.com

Projekt Orsos Island to niezwykła inicjatywa stworzenia, sztucznej ruchomej wyspy dostosowanej do zamieszkania w niej nie tylko na okres wakacyjny. Wyspa Orsos to konstrukcja o obszarze użytkowym wynoszącym ponad 1000 metrów kwadratowych zlokalizowanych na kilkupiętrowej powierzchni o szerokości 20 metrów i długości ponad 37 metrów. Wyspa nie posiada samodzielnego mechanizmu przemieszczania, dlatego do większych zmian jej położenia potrzebna jest pomoc dodatkowego statku towarowego. Do niewielkich zmian położenia wystarcza użycie holownika.

Wyspa Orsos - własny dom na wodzie

Wyspa Orsos jest w pełni samowystarczalna pod względem zapotrzebowania na energię oraz wodę pitną, którą generuje z łatwo dostępnej wody słonej. Całość energii, jaka potrzebna jest do funkcjonowania wyspy, jest pobierana z jej własnych źródeł: paneli słonecznych o powierzchni 160m2 oraz generatorów, które czerpią energię z siły wiatru. Na wypadek sytuacji kryzysowych Wyspa zaopatrzona jest również w dwa silniki typu diesiel. Na razie Wyspa Orsos jest na etapie przygotowań do rozpoczęcia produkcji, etap projektu został zakończony około miesiąca temu. Cena na razie jest tajemnicą, ale z pewnością nie będzie konkurencyjna dla cen nawet wyjątkowo drogich mieszkań.

Zobaczcie jak luksusowo prezentuje się wykończenie wnętrza Wyspy Orsos.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: orsosisland.com
Data publikacji: 20.01.2014 13:57

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!