archirama.pl

Zielona ściana w salonie. Płytki ścienne tworzące wertykalny ogród

Zielona ściana to ostatni krzyk mody. Dotychczas była zarezerwowana dla bogaczy. Teraz jako płytki ścienne MOSStile ma szansę trafić pod strzechy! Te zielone panele porośnięte mchem są dostępne w 12 różnych odcieniach i do życia nie potrzebują podlewania, odżywiania, ani nawet światła słonecznego. Jak żywa tapeta, lub nawet dzieło sztuki, ściana z mchu rozjaśni każde wnętrze

Ogrody wertykalne we wnętrzach - płytki MOSStile

MOSStile firmy Benetti Stone Philosophy

Fot: materiały prasowe od firmy Benetti Stone Philosophy

Zielona ściana, inaczej wertykalny ogród – to wynalazek Patricka Blanca, francuskiego botanika, który pokazał, że rośliny mogą rosnąć… w pionie. Jego ogrody na ścianach zdobią najbardziej wyszukane budynki na świecie, pierwszy wykonał w paryskim Muzeum Nauki i Przemysłu.

Niestety zielona ściana ma jeden minus – jest bardzo kosztowna. Dlatego Patrick Blanc zdobi swoimi wertykalnymi oazami głównie eleganckie domy towarowe i ekskluzywne butiki, jak choćby berlińską Galeries Lafayette. Dla zwykłych zjadaczy chleba wertykalny ogród pozostawał dotychczas w sferze nieosiągalnych marzeń.

wertykalny ogród w salonie

Jednak dzięki wynalazkowi firmy Benetti Stone – płytkom MOSStile, jest szansa, że pionowe ogrody trafią pod strzechy! Płytki MOSStile zrobione są z żywicy ekologicznej, która jest bazą dla żywego mchu. Do ich produkcji nie wykorzystano żadnych toksycznych substancji.

Po zainstalowaniu nie ma potrzeby używania środków chemicznych, ani nawozów sztucznych, aby utrzymać efektowny wygląd paneli. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest spryskiwanie roślin wodą co pewien czas. Wszystkie składniki odżywcze mech czerpie z powietrza, należy mu tylko zapewnić 50% wilgotność. Płytki ścienne MOSStile źle znoszą bezpośrednie słońce. Światło rozproszone, lub zupełna ciemność są dla nich lepsze.

płytki ścienne jak obraz

Moduły płytek mierzą 29,8 x 29,8 cm i mogą być przyklejane w każdej konfiguracji: jako wzrór, cała ściana, pojedynczy kwadrat lub koło. Do wyboru jest 12 kolorów mchu. Panele świetnie nadają się do każdego wnętrza, nawet takiego bez okien.

Koniec z fototapetami przedstawiającymi las. Teraz kawałek lasu – a właściwie jego „podłogę” z mchu – możemy mieć na ścianie!

 

więcej: www.benettistone.com

Źródło: materiały prasowe
Autor: TM
Zdjęcia: materiały prasowe od firmy Benetti Stone Philosophy
Data publikacji: 2.02.2012 15:14

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!