archirama.pl

Zobaczcie nowy kompleks biurowy w Poznaniu

Architektura w Poznaniu zyskała nowy kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów w pracowni JEMS Architekci. Jedną z brył oddaną już do użytku zajęło Allegro. Zobaczcie jak wygląda bryła nowej siedzib portalu aukcyjnego

Architektura według JEMS Architekci – Jeden Pixel już stoi
Fot: materiały prasowe

Architektura pięciu brył biurowców wchodzących w skład klastra przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu to projekt architektów z pracowni JEMS Architekci. Jeden z nich, oddany już do użytku, zajmuje siedziba największego w Polsce serwisu aukcyjnego Allegro. Cały kompleks, którego inwestorem jest firma 2Build stanie na działce o powierzchni 2,5 ha i będzie dysponował 50 tys. mkw powierzchni pod wynajem. 

Architektura – nowoczesna ekologiczna bryła

Architektura Pixela to jedna z najnowocześniejszych i ekologicznych brył biurowych w Poznaniu. Wybudowany jest z zachowaniem standardów ekologicznych. Oznacza to, że bryła zyskała energooszczędne systemy i urządzenia. Wnętrza zaś wykończono naturalnymi materiałami bądź uzyskanymi z recyklingu.

Architektura bryły – zielony dach spełnia funkcję retencyjną

Dach bryły wyłożony jest substratem o grubości od 15 do 25 cm, na którym rosną gatunki bylin. Dzięki temu dach spełnia funkcje retencyjną (zatrzymuje od 50 do 70 procent opadów, termoizolacyjną, a także izolacji akustycznej.

Architektura terenu - bryły połączone zielonym dziedzińcem 

Architektura pięciu brył biurowych wchodzących w skład inwestycji będzie połączona dziedzińcem. Wypełniony zielenią skwer będzie miejscem odpoczynku dla pracowników. Ta przestrzeń zostanie wyłączona z ruchu samochodowego ale można będzie się po nim poruszać rowerami. 

Architektura – bryła przyjazna rowerzystom

W drewnianych wiatach obok Pixela  znajduje się parking na 150 rowerów. Pracownicy po przejażdżce jednośladem mogą wziąć prysznic, przebrać się i mokre ubranie zostawić w suszarni, a suche w szatni.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.01.2013 15:07

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!