archirama.pl

Żółta Łódź Podwodna i ogród złudzeń - Hampton Court Flower Show 2011

Od 5 do 11 lipca trwa 22. edycja konkursu Hampton Court Flower Show 2011. W 34 akrowym ogrodzie wokół Pałacu Hampton Court ogrodnicy, architekci krajobrazu, firmy i organizacje prezentują, często zaskakujące i dające do myślenia, aranżacje

Żółta Łódź Podwodna i ogród złudzeń  - Hampton Court Flower Show 2011

Modelka pozuje w ogrodzie World Vision projektu Flemons Warland Design

Fot: Luke MacGregor/Reuters

Naszą uwagę przykuł ogród stworzony przez Flemons Warland Design dla organizacji charytatywnej World Vision. Umieszczone w kwadratowym zbiorniku wodnym połówki kuli reprezentują świat dobrobytu i świat niedostatku. Idealne połączenie tych dwóch części jest tylko złudzeniem, odbiciem w gładkiej tafli wody.

Źródło: www.guardian.co.uk, www.shootgardening.co.uk
Autor: MI
Zdjęcia: Luke MacGregor/Reuters, www.shootgardening.co.uk, Matthew Lloyd/Getty Images, Ray Tang/Rex Features
Data publikacji: 7.07.2011 13:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!